Дневен хороскоп за 10 април 2019, среда

ОВЕН

РАБОТА: Будно следете ги новостите и не се предавајте пред ограничувањата.

ЉУБОВ: Денеска не е ден за еротски случувања, но затоа емоциите ви се на високо ниво.

ЗДРАВЈЕ: Ве мачат алергии.

БИК

РАБОТА: Ве штитат, но тоа не значи дека не треба да се докажувате.

ЉУБОВ: Ви следува складен љубовен ден во кој ќе успеете да ги надминете сите критики од партнерот и да се прилагодите на ситуацијата.

ЗДРАВЈЕ: Чувствителен стомак.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Ако се сомневате во своите способности, погледнете наназад и ќе сфатите што сте постигнале досега.

ЉУБОВ: Избирајте ги зборовите паметно, за да не наидете во празнина во односите.

ЗДРАВЈЕ: Краткотрајна главоболка.

РАК

РАБОТА: Со своето знаење ќе постигнете многу почит кај своите колеги.

ЉУБОВ: Партнерот ќе ве опсипе со нежности. Односот ви се подобрува секој ден.

ЗДРАВЈЕ: Расположени сте.

ЛАВ

РАБОТА: Ќе бидете растргнати меѓу желбите и можностите. Гледајте реално на нештата.

ЉУБОВ: Семејната ситуација нема да ви дозволи да согледате дека ви се насмевнува добра љубовна прилика.

ЗДРАВЈЕ: Грижете се за себе.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Следете ги своите колеги, бидејќи само така ќе стигнете до заедничката цел.

ЉУБОВ: Пред вас е исполнет љубовен ден со квалитетно заедничко време.

ЗДРАВЈЕ: Прошетајте на воздух.

ВАГА

РАБОТА: Не навлегувајте во дискусии кој е во право, а кој не.

ЉУБОВ: Ќе покажете дека цврсто верувате во своите љубовни идеали и дека очекувате многу од личноста која ја сакате.

ЗДРАВЈЕ: Привремени несоници.

СКОРПИЈА

РАБОТА: Ќе бидете мотивирани за интересни професии, како што се пишувањето и уметноста.

ЉУБОВ: Ќе сфатите дека некоја личност од вашето опкружување е многу заинтересирана за вас.

ЗДРАВЈЕ: Чувајте се од ментални манипулации.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Ако одите на службено патување, добро проверете го автомобилот и купете патничко осигурување.

ЉУБОВ: Еден разговор ќе ве наведе да го преиспитате својот однос со личноста која ви се допаѓа.

ЗДРАВЈЕ: Кашлица.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Потрудете се околу менаџирањето на финансиите.

ЉУБОВ: Љубовта го исполнува вашиот дом. Среќни сте со својата ситуација.

ЗДРАВЈЕ: Охрабрете се.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Ќе научите подобро да ги организирате парите што ги имате на располагање.

ЉУБОВ: Напорно ви е да објаснувате зошто избегнувате блискост. Затоа, само дистанцирајте се.

ЗДРАВЈЕ: Проверете ја крвта.

РИБИ

РАБОТА: Ќе мешате професионални и приватни нешта, но обидете се тоа да не ви пречи на работа.

ЉУБОВ: Ја барате сродната душа. Гледајте внимателно околу себе.

ЗДРАВЈЕ: Чувствителни мускули.

Слични објави

Гвинет Палтроу објасни зошто засекогаш на глумата ѝ кажа збогум! (ФОТО)

Васко Спасоски

Алек и Хиларија Болдвин уште еднаш докажаа дека трагедиите не им можат ништо!

Еспресо

Старлетите ги закопаа секирите: Повторно се блиски другарки

Igor

ФОТО | Адријана Лима и во најопуштено издание плени со својата убавина!

Еспресо

Луѓето со неверување гледаа во Бред Пит на доделувањето на Златниот глобус: Дали е можно да изгледа вака? (ФОТО)

Еспресо

Дара Бубамара на роденденот на Јелена Карлеуша се појавила со „мечка“ од 150.000 евра (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Шестнаесет − единаесет =

Слични објави

Содржината на фрижидерот на Ким Кардашијан ги загрижи сите на Инстаграм (ФОТО)

Еспресо

Малечкиот Кеба ја упропасти Северина! Подигнала кредит од 70.000 евра! Ставила под хипотека уште еден стан (ФОТО)

Igor

Шест милиони лајкови за бесната Џенифер Анистон: Носете ги проклетите маски!

Еспресо

Поранешната сопруга на Џони Деп ужива со новата девојка, додека актерот се соочува со вистински пекол поради неа (ФОТО)

Еспресо

Вашиот хороскоп за 27 декември

Еспресо

Уживаат во животот, но сакаат да остават и нешто зад себе: Психолошки профил на хороскопските знаци – БИК

Слободен печат