Џенифер Лопез се обрати на шпански јазик за време на инаугурацијата: Ги расплака обожавателите

Џенифер Лопез вчера настапуваше на инаугурацијата на Џо Бајден изведувајќи ги патриотските песни „This Land Is Your Land“ и „America the Beautiful“. Но, во еден момент додаде стих од нејзината песна „Let’s get loud“ и на крајпт се обрати и на шпански јазик.

Една неделива нација пред Бога,  слобода и правда за сите“, кажа Лопез, рецитирајќи дел од свечената заклетва на САД.

Profimedia
Profimedia

Лопез потекнува од Порто Рико, има неколку албуми на шпански, па ова не е прв пат да запее  на својот јазик.

Пејачката расплака голем број латиноамериканци кои своите реакции ги споделија на социјалната мрежа „Твитер“. Многу обожаватели на беа горди што Лопез за момент си дозволи да се тргне од официјалната форма на настанот.

Instagram
Instagram

Ја гледавме инаугурацијата и одеднаш Џеј Ло почна да зборува на шпански. Еден од учениците во мојот клас почна да вика: – Знам што рече!!! Ова е причината зошто е важна репрезентацијата“, напиша еден наставник.

Profimedia
Profimedia

Не можам да ги запрам солзите“, напиша друг нејзин обожавател.

Преземено од Слободен Печат.

Слични објави

The Chicks имаат нова песна! (ВИДЕО)

Igor

Ни месец после ракинувањето, а милијардерката веќе го „освои“ баш неговото срце!

Igor

Рита Ора облече црвен џемпер со дупки, а под него… (ФОТО)

Васко Спасоски

ФОТО | Бизарно: Раперката ја ископала својата мртва мачка па ја зготвила

Еспресо

Актерката Драгана Левенска ви препорачува три дестинации за ова лето, а открива и каде има најубаво топено сирење! (ФОТО)

Васко Спасоски

Дневен хороскоп 01.10.2019, вторник

Igor

Остави Коментар

20 + 12 =

Слични објави

МЕДОКС НА СТУДИИ, БРЕД ГО НЕМА: Анџелина едвај ги задржа солзите (ВИДЕО)

Igor

ЛИЦЕТО СО КОНЦИ, ТЕЛОТО СО ЗАВОИ: Старлетата нема да престане со пластични операции (ФОТО)

Igor

Скопјанецот Андреј ќе патува за Перу да ја претставува нашата земја на избор за убавина! (ФОТО)

Васко Спасоски

УЖАСНА СМРТ НА ПОЗНАТАТА ЈУТЈУБЕРКА: Загинала на електричен тротинет

Igor

Кој би сакал да пее со неа?! Девојките од „Spice Girls“ ја одбиле Адел да им се придружи на бината (ФОТО)

Igor

БРЕД ПИТ се повлекува од глумата и започнува НОВ БИЗНИС!

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian