ФОТО | Успеавме Џо: Ријана го испрати Доналд Трамп со вреќи за ѓубре!

Ријана на сликовит начин покажа што мисли за заминувањето на Доналд Трамп од Белата куќа и доаѓањето на Џо Бајден, а тоа го објави на својот – инстаграм профил.

„Тука сум само да помогнам. Успевме, Џо“, напиша пејачката во описот на фотографијата на која се гледа како фрла две големи вреќи со ѓубре. Ријана позираше во долна облека, маица со моќна порака во борбата против расизмот и високи црни ракавици и очила за сонце доцна во ноќта.

Пејачката без влакна на јазикот откри што мисли за поранешниот американски претседател Трамп, но и дека сака да биде заменет со Бајден. Објавувањето ги воодушеви нејзините следбеници и брзо собра скоро четири милиони лајкови и многу коментари.

„Вие сте кралица на сите кралици“, „За тоа зборувам. И јас ќе ти помогнам “,„ Дојде вистинското време “,„ Ми се допаѓа ова “,„ Така е “,„ Не заборавајте на неговиот лосион за сончање “,„ Не го издадовте албумот за време на мандатот на Трамп “. Ајде, те молам сега “,„ Зар не ти требаа поголеми кеси за ѓубре? “,„ Ми недостасуваше твојот хумор “, беа само дел од коменарите на бројните фановите на Ријана .

Instagram
Instagram

Мал дел од нејзините следбеници се разочарале бидејќи на тој начин го исмеала Трамп. Инаку, пејачката во последно време привлекува внимание со својата нова врска. Во декември, таа беше фотографирана во јавноста за прв пат со своето момче, раперот Асап Роки (A$AP Rocky).

Пејачот и раперот се пријатели многу години, а со месеци се зборуваше дека од пријателство преминало во нешто повеќе. Оттогаш, тие не се појавуваат заедно во јавноста, сè до крајот на минатата година, кога беа видени како шетаат низ Њујорк.

Слични објави

ФОТО | Џенифер Лопез, најлошо облечена до сега: Дали можеби вие имате вакви фармерки во гардероберот?

Еспресо

Руколата го намалува ризикот од појава на посериозни заболувања

Еспресо

„Прада“ веќе нема да има попусти на старите колекции

Igor

Во судница прикажана слика од крвавиот Џони Деп на носилки, актерот за првпат раскажа што му направила Амбер (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Овие хороскопски знаци сакаат секогаш да бидат во центарот на вниманието

Igor

Филм кој го расплака Џејсон Момоа: „Ме расплакавте пред децата“ (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

2 + 20 =

Слични објави

ЦЕЛОСНО СЕ ПРОМЕНИ: Клое Кардашијан направила нова операција? (ФОТО)

Igor

ЦЕЦА ЈА РЕНОВИРАШЕ ВИЛАТА: Во ОВАА ПРОСТОРИЈА вложила најмногу пари (ФОТО)

Igor

Дневен хороскоп 03.10.2019, четврток

Igor

Откријте го каменот додека не ги оштети бубрезите

Еспресо

Српската естрада дава илјадници евра за добра песна! Оваа пејачка „искеширала“ 30.000 евра, а заработила 300.000 евра! (ФОТО)

Igor

Меган постојано го допира грбот на Хари, а стручњаците за говор на телото откриваат што сака да постигне со тоа

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian