ФОТО | Принцезата Јасмин или Криси Тајген: На која поубаво и стои циркон на челото?

Американската манекенка Криси Тиген (34) беше фотографирана на улиците на Беверли Хилс во дневен изглед, но притоа носеше многу интересен накит на челото.

Имено, сопругата на музичарот Џон Леџенд (41) не дозволува пандемијата на коронавирусот да ја спречи да изгледа модерно и стилизирано.

Папараците ја фатија Криси облечена во кафеав плетен џемпер облечен преку бел фустан од тантела, а целата комбинација успешно ја надополни со кафени кожни чизми со висина над нејзините колена.

Фризурата и беше со плетенки, а притоа носеше и црна заштитна маска и се обидуваше да ја задржи физичката дистанца од другите луѓе.

Profimedia
Profimedia

Само еден детаљ на сите им привлече внимание, а тоа е накитот – цирконот на нејзиното чело кој многу потсетува на дизниевата принцеза Јасмин.

Манекенката го загуби своето бебе пред три месеци, а по големата загуба на нејзиното тело сеуште се познава нејзиниот стомак од бременоста.

Таа на својот инстаграм – профил објави фотографија на која позира во тесен, долг фустан, така што јасно се гледа нејзиниот испакнат стомак.

Instagram
Instagram

Манекенката истакна дека е тажна и дека е фрустрирана што сè уште има стомак како да е бремена, но и истакна дека нејзините деца ја прават среќна и ѝ даваат сила по големата загуба.

Ова е моето тело и јас Иако не сум бремена, секој поглед во огледало ме потсетува на тоа што можеше да биде. Не знам зошто сè уште имам стомак. Тажна сум, тоа ме фрустрира, напиша тогаш моделот.

Слични објави

Марина Туцаковиќ се бори со болеста: Не се чувствувам подобро, ќе видиме што ќе се случи!

Васко Спасоски

Мајли Сајрус и Коди Симпсон објавија еротки фотки, фановите со поделено мислење (ФОТО)

Васко Спасоски

САМО ЗА ЗДРАВИ ЛИЧНОСТИ: Строга данска диета со која брзо ќе ги симнете вишокот килограми

Igor

Фотографија вредна злато: Малкумина знаат дека се ВРСНИЧКИ, а еве како изгледала нивната ПРВА СРЕДБА (ФОТО)

Igor

На Лукас му се закануваат со СМРТ, а тој не престанува со навредите: Ќе ги најдам сите што ми се закануваат!

Igor

ВИДЕО | Виктор Апостоловски има пеперутки во стомак!

Васко Спасоски

Остави Коментар

4 × 3 =

Слични објави

НЕ СЕ ПРЕДАВААТ: Овие хороскопски знаци НЕ ВЕРУВААТ во хороскоп

Igor

ФОТО: Пинк ја прослави 15-годишнината од бракот со емотивни фотографии

Еспресо

Розга откри какви мажи сака: Оваа категорија на мажи ми е омилена!

Igor

Џиџи Хадид има нов дечко: Убавицата го улови Господинот совршен! (ФОТО)

Igor

Го најавуваа како следниот Дикаприо или Мет Дејмон, а тој само „исчезна“

Еспресо

Се огласи поранешната сопруга на новиот дечко на Лејди Гага (ФОТО)

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian