19.8 C
Скопје
07:09 - 24 септември, 2023

ДАЛИ СТЕ НИМФОМАНКА? Овие 5 знаци ќе ви дадат одговор

Нимфоманијата е проблем кој може сериозно да создаде проблеми во животот на една жена. Но секоја жена која обожава секс не е нимфоманка.

Ова се знаците што ќе ви помогнат да утврдите во која група припаѓате:

Постојано мислите на секс

Реално, секој од нас мисли на секс барем неколкупати неделно, но ако тие мисли ви пречат да се сконцентирате на секојдневните нешта, треба да ги лоцирате причините за тие нагони.

Оправдувате неверства

Нимфоманките кои имаат постојан партнер, некогаш тој не им е доволен и се впуштаат во авантури со други мажи. Иако го сакаат мажот со кого се во врска, неверствата се составен дел од нивниот живот.

Купувате секси-играчки

Поседувате колекција на порноснимки и секси-играчки на кои може да ви завидува скоро секој маж, а и сакате да посетувате саеми на еротика.

Секојдневно мастурбирате

Мастурбирањето дури е и корисно, но не и ако го правите по неколкупати дневно. Тоа веќе спаѓа во групата на опсесивно сексуално однесување.

Тажни сте после секс

Ова е еден од симптомите на пренагласен сексуален апетит. Анксиозноста и депресијата по оргазам се доста чести кај жени кои се зависни од сексот.

Слични објави

Нема договор, штрајкот во Холивуд продолжува, сценаристите ја напуштаат работата

еспресо

(Фото) Бела Хадид уникатна во новата кампања на „Марк Џејкобс“, позира гола и без коса

еспресо

(Фото) Хедер Локлир, беше секс симбол на Холивуд, а сега го крие лицето од папараците

еспресо

(Фото) Сверина во друштво на мажот со кој ја поврзуваа

Еспресо

Разјаснета смртта на ѕвездата на хит серијата „Еуфорија“: „Ненамерно предозирање со фатална комбинација“

Еспресо

(Видео) Софија Вергара е брилијантна во улогата на Гризелда Бланко, немилосрдната шверцерка на дрога, погледнете го тизерот

еспресо
Се вчитува....