ДАЛИ СТЕ НИМФОМАНКА? Овие 5 знаци ќе ви дадат одговор

Нимфоманијата е проблем кој може сериозно да создаде проблеми во животот на една жена. Но секоја жена која обожава секс не е нимфоманка.

Ова се знаците што ќе ви помогнат да утврдите во која група припаѓате:

Постојано мислите на секс

Реално, секој од нас мисли на секс барем неколкупати неделно, но ако тие мисли ви пречат да се сконцентирате на секојдневните нешта, треба да ги лоцирате причините за тие нагони.

Оправдувате неверства

Нимфоманките кои имаат постојан партнер, некогаш тој не им е доволен и се впуштаат во авантури со други мажи. Иако го сакаат мажот со кого се во врска, неверствата се составен дел од нивниот живот.

Купувате секси-играчки

Поседувате колекција на порноснимки и секси-играчки на кои може да ви завидува скоро секој маж, а и сакате да посетувате саеми на еротика.

Секојдневно мастурбирате

Мастурбирањето дури е и корисно, но не и ако го правите по неколкупати дневно. Тоа веќе спаѓа во групата на опсесивно сексуално однесување.

Тажни сте после секс

Ова е еден од симптомите на пренагласен сексуален апетит. Анксиозноста и депресијата по оргазам се доста чести кај жени кои се зависни од сексот.

Слични објави

Овој документ откри кое име го користи принцот Хари откако го напушти кралството

Еспресо

Се РАЗВЕДОА бившиот малезиски крал и руската убавица поради нејзиниот СЕКС ВО БАЗЕНОТ (ВИДЕО)

Igor

Бред Пит и Џенифер Анистон планираат венчавка во Мексико!

Еспресо

Видео хороскоп 16 јули 2019, вторник

Igor

Ќерката на Синди Крафорд конечно призна дека се забавува со познатиот комичар (ФОТО)

Igor

Викторија Сваровски се омажи во фустан од 700.000 евра украсен со 500.000 кристали, а синоќа повторно блесна (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

два × два =

Слични објави

„Висина“, „силикони“, „родена“: Погледнете што најчесто бараат луѓето на „Гугл“ за Лила Филиповска (ФОТО)

Igor

Евровизија ја призна ГРЕШКАТА – ТАМАРА е прва според жирито (ФОТО)

Igor

Кејти Холмс ја откри тајната која сите сакаат да ја знаат!

Igor

Овој градежник има сериозен проблем: „Никаде не можам да одам, сите мислат дека сум Бред Пит“ (ФОТО)

Igor

Ѕирнете во луксузниот дом на Новак и Јелена Ѓоковиќ проценет на 9 милиони долари (ФОТО)

Igor

Фронтменот на ДИСЦИПЛИНА КИЧМЕ преживеал мозочен удар

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian