БРИТНИ тврди дека против нејзина волја била сместена во ментална установа

Пејачката Бритни Спирс (37) тврди дека татко ѝ Џејми (66) ја терал да зема лекови, а потоа ја ставил во установа за ментално здравје против нејзина волја, пренесува The Sun.

Нејзиниот татко е задолжен за имотот на Бритни откако имала нервен слом пред десетина години. Сепак, и покрај тој договор, нема овластувае да ја смести во установа или да ја тера да пие лекови против  нејзина согласност.

Бритни на суд рекла дека татко ѝ пред еден месец ја натерал да оди во установа за ментално здравје, а нејзината мајка Лин (64), која се развела од Џејми во 2002 година, е на страна на ќерка ѝ. Таа и Бритни се држеле за рака кога го напуштале судот во Лос Анџелес. Бритни го напуштила судот босонога.

Судот ги истражува обвинувањата, а од негова страна е назначен експерт кој ќе ја испитува Бритни пред да се донесат некои одлуки во врска со случајот.

Слични објави

Ќерката на Шабан Шаулиќ: Тој беше добар човек, но тешко се живееше со него!

Васко Спасоски

Каја Гербер го облече ЛЕГЕНДАРНИОТ САДО-МАЗО СТИЛ на нејзината мајка (ФОТО)

Igor

Сте го виделе најмалото бикини на светот? Кендал Џенер го облече и многу ѝ се допаѓа! (ФОТО)

Васко Спасоски

Се „фатиле“ за врат: Ана Николиќ го посетила Раста во затвор, па морало да реагираат стражарите!

Васко Спасоски

Ќерката на Џорџ Флојд стана акционерка на „Дизни“: Барбра Стрејсенд ѝ подари акции

Еспресо

Видео хороскоп за 7 август 2019, среда

Igor

Остави Коментар

7 − четири =

Слични објави

ХОЛОГРАМ на Витни Хјустон тргнува на турнеја, семејството вели дека „таа би го сакала тоа“! (ВИДЕО)

Еспресо

30 години помладата сопруга на славниот шмекер ја покажа шкорпијата на задникот (ФОТО)

Васко Спасоски

Нови правила: Коронавирусот ја измени постапката за доделување на следните Оскари

Еспресо

По 35 години решена мистеријата на плочата на Бајага, програмерите го дешифрираа записот (ВИДЕО)

Еспресо

Кајли Џенер почнува со производство на асепсол за болниците, таа е подготвена да се откаже од својот бизнис! (ФОТО)

Еспресо

Зошто го правиш тоа на твои години? СИНДИ КРАФОРД СЕ СОБЛЕЧЕ ГОЛА и стана мета на непријатни коментари (ФОТО)

Igor