Bottlecap challenge: За да го отвори капачето, РАМОС не употреби ни нога, но ни рака (ВИДЕО)

Во текот на летната пауза на првенствата, фудбалерите кои очигледно се навикнати деновите да им бидат исполнети со тренинзи, сега не знаат што да прават со слободното време, па си наоѓаат секакви занимации.

Меѓу фудбалерите е особено популарен предизвикот bottlecap, а целта е да се отвори шише со нога или на некој почуден начин, без да се користат рацете. Во предизвикот веќе се испробале многу фудбалери меѓу кои и Златан Ибрахимовиќ, Димитар Бербатов и Пол Погба, но дефинитивно Серхио Рамос направи нешто несекојдневно.

Рамос ударот не го изведе со нога, туку со јазик.

Како што е ред, на предизвикот некој треба да биде номиниран, а за предизвикот bottlecap Рамос ги номинирал Дејвид Бекам, Ентони Џошуа и Џејмс Харден.

 

Слични објави

Легендарните „Deep purple“ за првпат настапија во Југославија, „Бијело дугме“ го објави култниот албум „Битанга и принцеза“ и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

Божествената ШАРЛИЗ ТЕРОН открива како треба да изгледа нејзиниот ИДЕАЛЕН МАЖ

Igor

„Ве молам, простете ми“: Што се крие зад мистериозната порака на Ријана?

Igor

Наташа Беквалац на црвениот тепих во краток сако-фустан, а сандалите се посебна приказна

Еспресо

Пинџур, ајвар, малиџано: Традиционални македонски рецепти за зимница

Igor

Нина Бадриќ како Моника Белучи (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

4 − оне =

Слични објави

Заедно ќе го пребродиме ова: Адриана Лима упати порака до сите во светот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Аца Лукас се степа со новата девојка во хотел во Будва, таа раскажа сè

Слободен печат

Карлеуша како секси Баба Мраз: Објави фотка во долна облека

Теодора Циклевска

Маја Беровиќ направи хаос на Инстаграм: Ја покажа тетоважата на ИНТИМНОТО место

Igor

Игор Џамбазов со смешен коментар кога виде дека го ставиле на плакат со Цеца (ФОТО)

Igor

Бруклин Бекам ја запросил Никол со дијамантски прстен вреден вртоглави 200.000 долари (ФОТО)

Еспресо