38.8 C
Скопје
16:38 - 19 јули, 2024

Со години нема добри односи со мајка си: Ана Николиќ сега сподели слика со неа, а ѝ посвети и емотивна балада

Ана Николиќ по подолга пауза се врати на музичката сцена со првиот дел од албумот „Хвала, довиѓења“.

Таа објави пет нови песни, кои се производ на соработката и емотивната поврзаност со композиторот и продуцент Горан Ратковиќ – Рале.

Публиката особено ја трогна баладатa „Тераса с погледом на ѕид“, чиј текст е всушност емотивно обраќање на Ана до нејзината мајка Миљана.

Таа на својот Инстаграм сподели слика со мајка си, а во позадина свири песната која штотуку ѝ ја посвети на мајка си.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Nikolić (@ananikolicofficial)


Пејачката последниве години има прилично затегнати односи со нејзината мајка.

„Мајка ми е секогаш во улога на жртва, никогаш ништо не ѝ е доволно. Тоа го препознав и во себе. До тоа дојдовме за време на терапијата. Ако е петка, зошто да не пет плус? Ако си трет во крос-кантри, зошто не си прв? Ако си прв, зошто не си пред првиот? Тоа место не постои, но нека го измислат. И сето тоа од некакво незадоволство, познато само нејзе. Никогаш доволно и никогаш доволно добро. Навикната сум да не бидам добра. Јас сум црната овца на семејството. Ја прифатив таа улога и ревносно ја играм“, изјави тогаш Ана Николиќ.

Слични објави

(Фото) Јелена Карлеуша со шокантна објава за куче претепано до смрт: „Барам итна реакција“

еспресо

(Видео) „Жено, побарај помош!“ Ана Николиќ повторно шокира, во долна облека шета по улица!

Еспресо

(Фото) Ела Дворник топлес и во танга: Какви брутални фотографии

Еспресо

Контроверзниот Десингерица: На жена ми ѝ пречи кога им плукам на луѓето во уста, но мене тоа ме прави среќен

Еспресо

Принцот Хари ќе објави нов „сензационален материјал“ во нова книга: Има што да раскаже за серија книги

еспресо

(Фото) Жељко Бебек настапува со синот кој „растура“: Сакам да ме „прешиша“ на сцена

еспресо
Се вчитува....