19.9 C
Скопје
18:03 - 18 мај, 2022

За да победи на натпревар вградила микрочип во задникот: Постапката чинела повеќе од 810 фунти, а резултатите се очекува да траат шест месеци

На манекенката Керол Лекер и вградиле микрочип „Beauty Chip“ во задникот за да и даде дополнителен волумен.

На оваа екстремна процедура се одлучила за да се обиде да ја освои популарната бразилска титула „Miss BumBum“, во изборот каде се избираат најсекси задникот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Carolina Lekker (@carollekker_)

Хормонскиот имплант го ослободува синтетичкиот хормон гестринон, добиен од тестостерон, за кој се верува дека ја намалува количината на маснотии во телото, вклучувајќи го и целулитот, ја зголемува чистата маса и го зголемува либидото.

Откако ќе се инсталира чипот, местото подоцна се чисти и шие. Постапката чинела повеќе од 810 фунти и траела 30 минути, а резултатите се очекува да траат шест месеци.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Carolina Lekker (@carollekker_)

Слични објави

Три работи кои им пречат на кучињата, а ние упорно ги правиме

М. Р.

Три најчести фитнес грешки поради кои се откажуваме од тренинг и слабеење

Еспресо

Зошто е важно да се штеди и како депозитите може да помогнат во иднина?

Еспресо

(ФОТО) На андрогениот стил на Брнабиќ можат да ѝ позавидат и машките колеги

Еспресо

Славчо Попоски најавува: Температури до 35, доаѓа силен африкански бран, еве кога!

Ј.К.Д

Не се работи за неверство: Зошто жените тајно ги вадат бурмите?

М.Р.
Се вчитува....