34.8 C
Скопје
14:53 - 24 јуни, 2024

(ВИДЕО) Украинска инфлуенсерка на ТикТок подучува како се возат руски тенкови

Украинската инфлуенсерка Настја Тиман снима и на ТикТок објавува упатства како се управува со руски тенк, а претходно украинските власти објавија туторијал за најдобрите начини за напад на руските напаѓачи со помош на молотови коктели, пишува The Sun.

Тиман објави неколку видеозаписи на кои покажува како цивили можат да употребат заробени или напуштени руски оклопни возила.

„Ако случајно пронајдете слободен или напуштен оклопен транспортер, еве како да го возите“, им се обраќа таа на корисниците пред да ги сподели деталните совети.
На снимката се гледа како инфлуенсерката седи во тенкот и притиска копчиња, притоа објаснувајќи ја нивната функција.

Настја, која по професија е автомеханичар, советите ги сподели со нејзините 832.000 следбеници на инстаграм, а видеозаписите на ТикТок имаат неколку илјади прегледи.

Нејзините туторијали се појавија откако украинската влада издаде детални упатства како да се направи молотов коктел. Од министерството за одбрана се огласија на Твитер: „Уништете! Запалете! Исфрлете го непријателот од вашиот дом и од вашата земја!

Во меѓувреме Главниот стожер објави инфографика што укажува на маните на руските воени возила.

@nastyatyman

Слушай мою буханку 😎#настятуман #автоасмр #асмр

♬ оригинальный звук – Туман Настя

@nastyatyman

Если вам попадётся свободный или брошенный БТР – держите лайфхак как его запускать☝🏻 #настятуман #авто #бтр #автознания

♬ оригинальный звук – Туман Настя

Слични објави

Ива Илинчиќ сведочи против Мика Алексиќ: Српската актерка доби голема поддршка пред судот во Белград

Еспресо

(Видео) Рада Манојловиќ се мачи да го собере бакшишот: Пејачката ги редеше парите на чинија

Еспресо

(Видео+фото) Болната Селин Дион дојде на концертот на хрватскиот музичар Стјепан Хаусер, а тој ѝ посвети специјална песна

Еспресо

Љубовен хороскоп за сите хороскопски знаци (од 24 до 30 јуни): Близнаците да заборават на минатото, Лавовите да искажат љубов со зборови…

еспресо

Бен Афлек за првпат проговори за кризата со Џенифер Лопез: „Особено ги погодува моите деца…“

еспресо

Депресивна изјава на Јелена Карлеуша: „Можеби еден ден само нема да се појавам…“

еспресо
Се вчитува....