11.8 C
Скопје
16 октомври, 2021

ГОСПОДАР НА ОПТИЧКИТЕ ИЛУЗИИ: Лукас Луцеа прави вистински ремек дела!

Лукас е вистински мајстор за оптички илузии! Неговите дела изгледаат толку реално, што луѓето ширум светот се воодушевени од неговиот талент.

На многу фотографии и видеа изгледа како да нема раце, како од главата да му излегува пиленце и слично…

Лукас Луцеа е италијански шминкер и вистински мајстор. Тој на своето тело слика разновидни оптички илузии кои изгледаат на прв поглед изгледаат толку реално.

Погледнете:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LUCA LUCE (@lucaluceart)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LUCA LUCE (@lucaluceart)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LUCA LUCE (@lucaluceart)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LUCA LUCE (@lucaluceart)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LUCA LUCE (@lucaluceart)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LUCA LUCE (@lucaluceart)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LUCA LUCE (@lucaluceart)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LUCA LUCE (@lucaluceart)

Слични објави

БЕСТСЕЛЕРОТ ЌЕ ДОБИЕ ТВ СЕРИЈА: Последните денови на Џон Ленон од поглед на неговиот убиец

Ј.К.Д

ТОП СОВЕТ ЗА СЛАБЕЕЊЕ: Зошто е важно за топење на мастите да сме малку гладни?

Еспресо

ДАЛИ СТЕ ВИЕ МЕЃУ НИВ?: Ова се најљубоморните и најпосесивните хороскопски знаци

Еспресо

(РЕЦЕПТ) ГОТВИМЕ СО ТЕА: Како да направите совршени ражничи овој викенд

jasmina.kantardzieva

(ФОТО) ЦВЕТЕН РАЈ НА 1.100 МЕТРИ НАДМОРСКА ВИСИНА: Искусна фризерка, „исфризирани“ цвеќиња!

Ј.К.Д

(ВИДЕО) 14 ГОДИНИ ТАГА ПО ТОШЕ: А кој може тебе да те заборави?

М.Т
Се вчитува....