ГО НЕМАШЕ 2 МЕСЕЦА: Ова е првата објава на Сергеј по апсењето на Боки 13

Сергеј Варошлија речиси два месеца немаше ништо објавено на својот профил на Инстаграм, освен честитката за роденденот на Бојан Јовановски.

Овојпат тој на својот профил објави цитат од филозофот Фридрих Ниче:

„Човекот е најсуровото животно. Во трагедиите, борбите, распнувањата, се чувствуваше како најдобар на Земјата, а кога го измисли пеколот, тоа беше негов рај“, е цитатот кој Сергеј го избра за да го објави на својот профил.

View this post on Instagram

✔️ #quote #truth #nietzsche

A post shared by Sergej Varoshlija (@varoshlijasergej) on

Сергеј Варошлија со емотивна порака му го честиташе роденденот на Боки 13 (ФОТО)

Слични објави

Љубов, кариера и пари: Дневен хороскоп за 10.01.2020 година!

Васко Спасоски

Првото доделување на Оскари траело 15 минути, првиот Оскар му е доделен на нем филм (ФОТО)

Еспресо

Нивес Целзиус позира без долна облека! (ФОТО)

Еспресо

Домашен путер

Слободен печат

Хороскоп за недела 12 јануари – Прочитајте што ве очекува денес!

Еспресо

Крвав ден на заљубените: Хрватската старлета Ава Карабатиќ претепана! Погледнете како изгледа нејзиното лице! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

четири × 2 =

Слични објави

Клои Кардашијан сака да има уште едно дете со поранешното момче кое ја изневери! (ВИДЕО)

Еспресо

Ким Кардашијан открива детали од страшниот грабеж: Гледав во пиштолот и си реков, СЕГА ЌЕ УМРАМ!

Igor

Ова се вика упорност: Фан го бркал Крис Хемсворт со мотор само за да добие автограм! (ВИДЕО)

Еспресо

Нов виц на Андрија Милошевиќ: Ќе заборавите на коронавирусот и на сè (ВИДЕО)

Еспресо

Јиву, градот кој го снабдува целиот свет со украси за Нова година (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

„Откако ќе ги изедам сите залихи на благо за карантинот“ – Карлеуша позираше во бикини на Версаче во својот гардеробер (ФОТО)

Еспресо