(ФОТО) ОЧИ КАКО СКАПОЦЕНИ КАМЕЊА: Турски фотограф ја „фаќа“ убавината на детските очи

Абдулах Ајдемир, фотограф од Истанбул, верува дека целиот универзум може да се скрие во очите на децата.

Турскиот фотограф со својот објектив фаќа деца што ги среќава на улица, а нивните очи можат да ве хипнотизираат.

Неговите портрети ја доловуваат нереалната убавина на неговите мали модели и тешко е да ги тргнеш очите од овие неверојатни фотографии.

Погледнете:

 

Слични објави

(ФОТОГАЛЕРИЈА) НЕВЕРОЈАТНА УБАВИНА ВО ЖЕЛЕЗНИЦА: Дворот на Митко и Снежана не може да се опише со зборови!

Ј.К.Д

БИЛИ АЈЛИШ ОТКРИВА: Луѓето се плашат од големи гради, изгубив многу следбеници поради нив

Еспресо

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Драстични промени, доаѓа вистинско лето!

Ј.К.Д

ПРИРОДЕН РЕЦЕПТ: Мед и лук за подобар имунитет

Еспресо

ИСТРАЖУВАЊЕ: Луѓето кои јадат повеќе млечни масти имаат помал ризик од срцеви заболувања

И. Т.

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 24 СЕПТЕМВРИ: Некои разговори можат да придвижат нови интереси

И. Т.
Се вчитува....