-5.2 C
Скопје
23:43 - 25 јануари, 2022

(ФОТО) ГО ИСМЕВА ГЛАМУРОТ И СОВРШЕНСТВОТО НА „ИНСТАГРАМ“: На сите ни е позната реалноста

Колку пати сте виделе беспрекорни и совршени фотографии на социјалните мрежи и сте помислиле колку нереално изгледаат истите?

 

View this post on Instagram

 

A post shared by GERALDINE WEST (@geraldinewest_)

Се чини дека токму тоа бил тригерот за инфлуенсерката од Германија која решила за секоја „клише“ поза на „Инстаграм“, да создаде нова, но со доза реалност.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by GERALDINE WEST (@geraldinewest_)

Нејзините објави „Реалност vs Инстаграм“ насмеа милион луѓе ширум светот. Социјалните мрежи се составен дел од нашето постоење, но не сите ги користат подеднакво.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by GERALDINE WEST (@geraldinewest_)

Додека нечии профили се полни со гламур и совршенство, има и такви кои се малку поискрени во презентирањето на својата содржина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by GERALDINE WEST (@geraldinewest_)

Со Џералдин Вест е можно да се види најдоброто од двата света. Инфлуенсерката од Германија всушност ги исмева „беспрекорните“ фотографии со филтри и „клишеа“ и за секоја од нив прикажува вистинска варијанта која особено ги забавува нејзините следбеници. Дали и вам ви се смешни нејзините пародии од нејзиниот вид?

 

View this post on Instagram

 

A post shared by GERALDINE WEST (@geraldinewest_)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by GERALDINE WEST (@geraldinewest_)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by GERALDINE WEST (@geraldinewest_)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by GERALDINE WEST (@geraldinewest_)

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....