Дневен хороскоп за 29 јуни: Нови познанства, нови колеги, нови работни предизвици…

Овен

Чувствувате тага за некои пријатни или далечни сеќавања. Нема причина да ја обвинувате вашата околина за деловно-финансиските грешки, премногу изречени зборови не донесуваат решение. На работа ќе имате можност да ја покажете вашата снаодливост, па искористете ја паметно дадената шанса.

Бик

Не само што ќе бидете посклони да го отворите срцето пред саканата личност, туку и ќе бидете посмели во барањата и стремежот кон исполнување на вашите желби. Ако сте сингл, денес е можно да се споите со вашата сродна душа. Ќе лебдите од среќа! Никогаш порано не сте почувствувале ваква привлечност.

Близнаци

Доцнење на проектите, неочекувани настани, тензии на работното место или со вашиот партнер и воопшто, во семејството. Некој не толку ваш близок ќе ви помага да ги надминете неизвесностите и проблемите. Сè што ви е ново ќе ве привлекува. Нови познанства, нови колеги, нови работни предизвици…

Рак

Некои од вашите соработници тактизираат и развиваат деловна стратегија, а вие сепак треба да се справите со практичните аспекти и да преземете иницијатива. Секогаш кога ќе се појави ненадејна шанса, прифатете ја најдобрата понуда. Многу сте носталгични, премногу мислите за отсуството на некоја личност.

Лав

Препорака е да поведете сметка околу комуникацијата со соработниците затоа што може да постојат некои проблеми. Потребно е да имате доволно трпение за односот со саканата личност да може да напредува. Ако сте сингл, планирате да влезете во врска со личност која ви се допаѓа. Сте се увериле во нејзините чувства.

Девица

Ќе обожавате да експериментирате денес и ќе бидете многу креативни. Од вметнување на силни бои во модните комбинации и испробување нови методи на работа, до новитети во спалната соба со партнерот. Специјално изненадување во текот на денот ќе ви покаже дека луѓето се грижат за вас многу повеќе отколку што си мислите.

Вага

Тешко ви е да се организирате и да најдете вистински начин да ги решите сите насобрани проблеми. Можно е несвесно партнерот да сте го повредиле или да сте направиле некоја грешка. Потребно е да го подобрите односот со саканата личност ако сакате да избегнете разделба. Внимавајте, крвниот притисок ви варира.

Скорпија

Понекогаш како сами да си ги предизвикувате негативните ситуации! Потрудете се сите несогласувања да ги решите на лице место. Немојте да одолговлекувате со некои одлуки. Одлучни сте на партнерот да му покажете дека ви значи многу повеќе отколку што тој мисли. Неопходен ви е одмор и добар сон! При крај сте со нервите!

Стрелец

Вашата смисла за хумор ќе ви помогне да избегнете многу конфликти. На работното место ќе се организирате подобро и веднаш ќе ја забележите зголемената продуктивност. На емотивно поле вашата самодоверба ќе ви помогне да ја постигнете целта. Верувајте во себе. На добар пат сте постигнете големи резултати.

Јарец

Нема потреба да се споредувате со вашата околина или да се вклучите во сериозна дискусија. Важно е да ги почитувате основните морални принципи, наместо да се докажувате на соработниците кои применуваат различни деловни критериуми. Ќе се чувствувате депресивни и осамени, ќе немате воља за ништо.

Водолија

Вашите обврски на работа ќе бидат зголемени, но не грижете се, ќе бидете пофалени и наградени за макотрпната работа. Каде и да одите денес, ќе оставате силен впечаток. Можно е да настапила фаза во која чувствувате голема потреба да се оддалечите од саканата личност. Внесувајте повеќе калциум.

Риби

Се потпирате на соработниците кои не се во иста мера посветени на работата, па може да имате проблеми.Тешко ви е своите емоции да ги покажете, затоа што имате впечаток дека партнерот не ве разбира на вистинскиот начин. Ако сте сингл, можен е почеток на нова врска во која ќе бидете задоволни и исполнети.

Слични објави

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Период на уживање, љубовни бури и копнежи

Igor

Дунав не би ги испрал: Вељко и Богдана во кал до глава! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Лавот денеска ќе има успех на работа, Стрелците ќе доживеат голема љубов

Igor

Мала астро школа: Како да си го одберете вистинскиот партнер за вас

Igor

Дневен хороскоп за 25 септември 2019: Раковите ќе го добијат тоа што го сакаат

Igor

Која е разликата меѓу парфем, тоалетна и колонска вода?

Еспресо

Остави Коментар

дванаесет − четири =

Слични објави

Видео хороскоп 17.09.2019 вторник

Igor

НЕ СЕ НИ ОБИДУВАЈТЕ: Жените во овие три хороскопски знаци не можете да ги надмудрите

Igor

Дневен хороскоп за ден 16.02.2020: Скорпијата ќе добие одлична работна понуда, а Бикот ќе се опушти покрај пријателите

Еспресо

Хороскоп за недела 15 декември – Биковите треба да штедат пари, Скорпиите ќе се соочат со „правдата“

Слободен печат

Видео хороскоп за 28.05.2019, вторник

Igor

Дневен хороскоп за 30 мај: Игнорирајте ги другите, а следете го она што ви го кажува срцето

Еспресо