26.8 C
Скопје
13:50 - 14 април, 2024

Викенд љубовџии: Два хороскопски знаци ќе ја сретнат судбинската љубов

Астролозите направија љубовен хороскоп за сите знаци на Зодијакот за овој викенд (петок 27 до недела 29 октомври) и заклучија дека два хороскопски знаци ќе имаат исклучителна среќа во љубовта.

Кој ќе започне возбудлива љубовна приказна, а кој ќе се врати на старата љубов, прочитајте во продолжение.

Овен

Возбудлив љубовен викенд им претстои на Овните, па затоа астролозите ги советуваат што помалку да седат дома, особено доколку се слободни. Слободните Овни имаат голема шанса токму овој викенд да ја сретнат личноста на нивниот живот. Веднаш ќе ја препознаат. Тоа ќе биде кармичка средба, ќе помислите дека двајцата се знаете „сто години“. Слободно препуштете ѝ се на љубовта и не ставајте си предрасуди и кочници. Овните пак, кои веќе се во врска, можат да разговараат со партнерот/ката за подигнување на врската на ново ниво – заеднички живо или брак.

Индиски астролози предвидуваат: Три хороскопски знаци до крајот на месецот ќе ја почувствуваат моќта на кармата

Лав

Слободните Лавови овој викенд ќе зрачат со неверојатен шарм, па во купот „поданици“ кои ќе ги привлечат каде и да мрднат, ќе се најде и една нивна веќе заборавена љубов. Заборавена? Астролозите велат дека поради вашата гордост во минатото сте прекинале судбинска љубовна врска. Сега ќе имате втора шанса да ја обновите. Затоа, внимавајте што зборувате и што правите, слушајте го срцето, а не суетниот ум. Лавовите кои пак се веќе во врска ќе уживаат во романтични викенд денови со партнерот, а некои Лавови ќе чујат и прекрасни вести.

Астро прогноза за четврток, 12 октомври

Слични објави

Колку „тежи“ Роберто Кавали и каде ќе оди богатството: Вила од соништата, јахта, зграда во Дубаи…

еспресо

Познат српски рапер заврши зад решетки во Тајланд, го фатиле под дејство на недозволени супстанции

Еспресо

(Фото) Меган и Хари никогаш посреќни, а на социјалните мрежи ги направија лом: „Нели не сакаа внимание?!“

еспресо

Астропрогноза за недела, 14 април: Лавовите ќе пленат со харизма, Јарците мора да покажат одлучност

еспресо

(Фото) Се омажи ќерката на Бранко Црвенковски: Марија во елегантна венчаница го кажа судбинското „да“

еспресо

За Раковите богатство, за Девиците изобилство: Парите и хороскопските знаци во месец мај

еспресо
Се вчитува....