7.8 C
Скопје
02:56 - 20 мај, 2022

ПАРИЧЕН ХОРОСКОП: На овие знаци им се наклонети планетите

Овен

Иако немате репутација како поединец кој знае како со пари, неодамна имавте можност за напредок во вашите финансии. Ќе се промени начинот на кој се претставувате на светот, и исто така како другите ве гледаат и перцепираат, па затоа е време да ги унапредите сите проекти што би можеле да ви донесат пари сега или во иднина. Од идеи за мал бизнис до барање покачување, сега е време!

АСТРО ПРОГНОЗА: Овие три хороскопски знаци ги очекува подобрување во љубовните врски

Лав

Планетите влијаат на вашата област поврзана со патувања, странски луѓе, јазици и култури. Ако сте барале нови начини да заработите пари, не барајте подалеку од овие области за некои брзи, ефективни резултати. Промената на кариера, па дури и пренасочување на вашиот бизнис на глобално ниво, може да донесе сериозни пари во вашиот џеб.

ЗНАЦИ НА ЗОДИЈАКОТ НА КОИ ХРАБРОСТА НЕ ИМ Е СИЛНА СТРАНА: Дали сте меѓу нив?

Стрелец

Знаете да бидете многу дисциплинирани за вашите финансии додека се стремите кон убава иднина. Ѕвездите сега бараат од вас да ги преиспитате вашите најголеми надежи и соништа, нивното значење, нивната постојана вредност за вас и како одите кон нив. Време е да ги преземете потребните чекори и да постигнете сè што сакате.

НАЈГОЛЕМИТЕ ЛАЖГОВЦИ ВО ХОРОСКОПОТ: Бели лаги или сериозен проблем со кажување на вистината?

Водолија

Оваа недела ви е даден астрален подарок, што се случува во вашата област поврзана со пишување, комуникација и браќа и сестри. Добивате инструкции да погледнете подлабоко во овие области за да заработите дополнителни пари во овој период, без разлика дали станува збор за нов бизнис со вашата сестра или брат или додавање нова форма на комуникација во вашиот арсенал на вештини. Можете да постигнете големи работи со мала помош од другите.

СЕКОЈ ХОРОСКОПСКИ ЗНАК ИМА СВОЈ ВЛАДЕТЕЛ: Која планета управува со вашиот живот и емоции?

Слични објави

Запленет автомобилот на Шарлин од Монако, Алберт не ѝ дозволува веќе да вози – тажна причина

Еспресо

Луѓето со крвна група А имаат поголем ризик од инфаркт

Еспресо

Збогум за Вангелис, славниот грчки композитор почина во Париз

Еспресо

Зеленски во везена кошула го слави Денот на Вишиванка, еве ја симболиката

Еспресо

Ова се безнадежните романтичари во Зодијакот!

Еспресо

Сестрата на Амбер Херд: „Со мои очи видов како Деп ја тепа“

Еспресо
Се вчитува....