19.8 C
Скопје
21:45 - 14 јуни, 2024

Неделен хороскоп (од 27 мај до 2 јуни): Вистински момент за Близнаците, промени за Девиците, добра вест за Јарците…

ОВЕН: ОДЛИЧНО!

Среќен ден во неделата според ѕвездите: сабота!
Драг Овен, со Јупитер конечно активен во ваша корист и Марс во вашиот знак вие сте вистинска сила на природата и никој нема да може да ве спречи! Доаѓаат големи задоволства на професионален план, но и на полето на чувствата ќе можете да уживате во наклонетоста на ѕвездите… Венера ви помага да ја поправите врската или да ги разјасните прашањата со партнерот кои останале во фаза на чекање долго време. Помеѓу сабота и недела, суперсреќната месечина ќе ви даде прекрасни емоции!

БИК: ОДЕТЕ НАПРЕД!
Среќен ден во неделата според ѕвездите: четврток!
Драг Бик, конјукцијата на Меркур е подготвена да ви даде прекрасни можности. Се разбира, понекогаш не ви е лесно да надминете малку мрзеливост или да ја прифатите идејата за промена… но ако успеете да исчекорите и да ги продолжите вашите проекти, небото ќе ви даде нови можности и важни состаноци! Вторник и среда се тензични денови, со Месечина во неповолна положба… Подобро е за викенд!

БЛИЗНАЦИ: ВАШИОТ МОМЕНТ!
Среќен ден во неделата според ѕвездите: вторник!
Драги Близнаци, конечно со доаѓањето на јуни и Сонцето и Јупитер во спој ќе можете да започнете одново, поенергични од кога било! Проектите кои долго време требаше да ги оставите настрана или кои се чинеше дека само наидуваат на пречки пред вас, сега конечно ќе можат да добијат зелено светло и сигурно нема да недостасува големо задоволство! Дури и на сентиментално поле ве очекуваат важни вести благодарение на прекрасната Венера во вашиот знак…

РАК: КАКОВ СТРЕС!
Среќен ден во неделата според ѕвездите: четврток!
Драг Рак, неделата ви започнува со малку нервоза поради Месечината во опозиција во понеделник и неповолниот транзит на Марс, кој го зголемува стресот и носи вознемиреност… Сепак, не грижете се, ќе биде подобро во следните денови, а особено во четврток и петок, кога Месечината повторно ќе биде активна во ваша корист. Небото ви помага да го поставите вашиот живот во ред и да елиминирате се што прави да се чувствувате лошо, дури и ако понекогаш е тешко…

ЛАВ: НЕБОТО Е СО ВАС!

Среќен ден во неделата според ѕвездите: сабота!
Драг Лав, сега кога Јупитер, Венера, Марс и Сонцето конечно се активни во ваша корист, ќе можете да надминете многу од пречките на кои наидовте на вашиот пат во овој прв дел од годината, а кои во овој втор дел ќе се покаже како отскочна штица кон триумфот! Внимавајте, сепак, да не делувате премногу импулсивно… Меркур во неповолен транзит и спротивна Месечина во вторник и среда ве повикуваат на претпазливост.

ДЕВИЦА: ВРЕМЕ Е ЗА ПРОМЕНИ!
Среќен ден во неделата според ѕвездите: четврток!
Драга Девица, сега кога планетата Јупитер повеќе не е на ваша страна, може да наидете на уште некој отпор, како во професионалната, така и во сентименталната сфера. Опозицијата на Сатурн ве повикува да ставите ред во своето постоење, да направите планови и промени кои можат да ве одведат таму каде што навистина сакате да бидете, и буквално и преносно. Обложувајте се во деновите на Месечината – четврток и петок – кога среќата ќе ви се насмевне!

ВАГА: ЌЕ СЕ ГРИЖИ ЈУПИТЕР ЗА ВАС!
Среќен ден во неделата според ѕвездите: вторник!
Драги Ваги, ако противењето на Марс продолжи да прави да се чувствувате под стрес, конечно поволниот транзит на Јупитер во „пријателскиот“ знак Близнаци ви дава голема сила и можности кои во овој прв дел од годината сте ги пропуштиле за да бидете навистина среќни и да се чувствуваат поисполнети. Малку по малку ќе можете да се фокусирате на она што ве прави да се чувствувате добро и небото ќе ви помогне да го постигнете тоа. Внимавајте на нервозна Месечина за време на викендот…

СКОРПИЈА: ВОЗДИВ НА ОЛЕСНУВАЊЕ…
Среќен ден во неделата според ѕвездите: понеделник!
Драга Шкорпија, конечно Јупитер веќе не е во опозиција и можете убаво да здивнете! Во последната година многу ваши проекти не можеа да се реализираат или наидоа на пречки на нивниот пат… Сега, конечно, ќе имате зелено светло од ѕвездите! Сепак, ви останува да се справите со спротивставувањето на планетата Меркур, што може да донесе назадување уште неколку дена.

СТРЕЛЕЦ: ПРОБЛЕМИ ВО ВРСКАТА
Среќен ден во неделата според ѕвездите: сабота!
Драг Стрелец, не е лесен период кога се во прашање чувствата: спротивставувањето на Венера носи тензии и прашања во врската кои долго време избегнувавте да ги решавате… Не плашете се да го отворите срцето и да бидете искрен со партнерот: дури и ако не му/ѝ се допаѓа тоа што треба да му/ѝ го кажете, тоа ќе ве натера да се чувствувате поискрени и помирни пред се со себе. Воздухот на промени претстои… Нервозна Месечина помеѓу четврток и петок.

ЈАРЕЦ: ДОБРА ВЕСТ!
Среќен ден во неделата според ѕвездите: понеделник!
Драг Јарец, вашата недела започнува со прекрасна Месечина во понеделник, подготвена да ви донесе среќа! Меркур е исто така на ваша страна: ако чекате одговор на работа или потврда може да пристигне наскоро. Среќна Месечина, исто така, во четврток и петок, додека некои семејни дискусии ќе има во сабота и недела.

ВОДОЛИЈА: ЅВЕЗДИТЕ ЌЕ ВИ СЕ НАСМЕАТ!
Среќен ден во неделата според ѕвездите: вторник!
Драга Водолија, освен нервозниот Меркур, вашето небо повторно стана поволно! Можностите што ги пропуштивте во првиот дел од годината сега – благодарение на наклонетоста на Јупитер – ќе се појават и сите ќе вредат да ги искористите! Во вторник и среда прекрасна Месечина ќе блесне во вашиот знак и ќе ви подари убави емоции. Поволната Венера ви помага да комуницирате со партнерот и да решите прашање што ви е при срце.

РИБИ: ПРЕЧКИТЕ ПОМАГААТ…
Среќен ден во неделата според ѕвездите: четврток!
Драги Риби, преминот на Венера, Сонце и Јупитер во знакот „непријател“ Близнаци може да ви донесе многу причини за стрес, како во професионалниот, така и во сентименталниот живот… Секоја пречка на која ќе наидете, сепак, ќе ви помогне да се фокусирате на тоа што сакате и кого навистина сакате во животот. Обложете се во среќните денови четврток и петок, кога Месечината ќе свети за вас и би можеле да пристигнат добри вести…

Љубовен хороскоп за лето 2024: Интересни средби за близнаците, важни промени за вагите, преселба за рибите

Слични објави

(Фото) Павле и Ирина Камилоски му направија крштевка на синот Јосиф

Еспресо

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо

(Фото) Сопругата на Дарко Лазиќ се соблече во шестиот месец од бременоста! Го покажа стомакот во минијатурно бикини

Еспресо

Скандал во „Никогаш не е доцна“: Жика Јакшиќ ги фатил натпреварувачите во измама, веднаш ги дисквалификувал

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Минимално инвазивен ласерски третман на враснато влакно

еспресо

Драгана Мирковиќ испрати порака до ќерката на Цеца Ражнатовиќ: Пејачките со години не беа во добри односи

Еспресо
Се вчитува....