21.8 C
Скопје
02:41 - 13 јуни, 2024

(Фото) Никола Роквиќ нападнат поради срамни изјави од минатото: „Човек има право да се промени“

Никола Роквиќ еден месец пешачеше до манастирот Свети Нектариј Егински во Грција, а на ова хумано патување собра пари за детската онкологија.

Пејачот пешачеше до Егина на дожд, сонце и секакви временски услови и се соочуваше со различни тешкотии, а на крајот од аџилакот, во Грција, беше пречекан од семејството.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nikola Rokvic (@nikolarokvic)

На неговата среќа ѝ немаше крај поради успехот што го постигна и милионите динари што ги собра за децата на кои им е најпотребна помош.

Впечатоците сè уште не се смирени, а на мрежите се појавија негови изјави од младоста.

принтскрин

Никола беше поддржан од многумина за својот хуман подвиг, но дека секој добар гест на јавна личност ги загрева корисниците на социјалните мрежи и ги потсетува за детали од минатото, а во случајот тоа е Никола, говори и тоа што се појавија скандалозни интервјуа на Роквиќ од минатото на мрежата „Х“, попозната како Твитер.

– Извинете, но не можам сериозно да го сфатам овој аџилак на Никола Роквиќ, бидејќи таа негова изјава засекогаш ќе ме прогонува: „Ако некоја не сака да ми п*ши, ќе се свртам и ќе си заминам“ – беше напишано на X.

Насловната страница на списанието Скандал, стара повеќе од петнаесет години, се појави на мрежата Х, кога Роквиќ го сакаше ноќниот живот и уживањето со девојки.

Од друга страна, има и такви кои се згрозени од таквиот времеплов и кои коментираат дека човек има право да се промени.

– Замислете за десет години да организирате хуманитарна акција и да соберете 250.000 евра. Некој прави скриншот од ваква гадотија и го објавува за да собере неколку лајкови. Некому му треба малку време да сфати што е правилно и да си го најде патот, додека за некого не се доволни ниту 5 животи – пишува во коментарот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nikola Rokvic (@nikolarokvic)

Да потсетиме, Роквиќ десет години е во среќен брак со манекенката Бојана Баровиќ, со која има три деца. Тие денес важат за еден од најхармоничните бракови на естрадната сцена, а таа беше и негов најголем поддржувач во создавањето на фондацијата „Породица“ која ќе продолжи да се занимава со хуманитарна работа.

(Фото) Бен Афлек се пресели во дом во непосредна близина на Џенифер Гарнер: Плаќа 100 000 долари месечно кирија

 

Слични објави

(Фото) На Драгана Мирковиќ ѝ стигнал меил: Тони Бјелиќ е во врска со помлада секси колешка

еспресо

„Не“ за жилетот: Николина Пишек ги покажа неизбричените пазуви

Еспресо

Вака зборуваше Франсоаз Арди пред смртта: „Се надевам дека смртта ќе ми ја открие тајната на вселената“

еспресо

Жешки детали од спалната соба: Милица Тодоровиќ откри колку пати водела љубов за 24 часа

Еспресо

(Видео) Нивес Целзиус се разголи покрај базен и предизвика воздишки: Покажа многу повеќе од тетоважите

Еспресо

(Фото) Јелена Ѓоковиќ вози велосипед во нива, во фустан со пруги, без трошка шминка: Вака ужива со Новак по неговата операција

Еспресо
Се вчитува....