11.8 C
Скопје
23:30 - 29 февруари, 2024

Неделен хороскоп (1 до 7 јануари): Можности за заработка за Вагите, популарност за Стрелците, деловни пресврти за Јарците…

Овен (21 март – 20 април)
Овните ќе имаат можност не само добро да се одморат, туку и активно да работат за себе и за своите интереси. Последново ќе се случи кон крајот на неделата, што на претставниците на знакот ќе им даде инспирација за понатамошен напредок. Неделата ќе биде особено успешна за бизнисмените, кои ќе можат да започнат со развој на нов финансиски успешен проект. Здравјето може малку да се влоши на почетокот на неделата поради некоја нетипична пасивност и изменетиот животен ритам. Финансиското прашање ќе биде без изненадувања, а романтичната сфера ќе остане на претходните позиции. Можно е да се преиспитаат односите со постоечките партнери и да се водат искрени разговори за прашањата на перцепцијата на едни со други. Овенот го очекуваат интересни познанства на патувања, доколку се планираат такви.

Бик (21 април – 20 мај)
За Биковите неделата ќе донесе патувања, средби, состаноци и нови искуства. Претставниците на знакот треба да одвојат време за да ги спречат постоечките хронични болести, но и со себе да носат лекови за настинка и удобни чевли доколку одат на пат. Романтичната сфера ќе биде стабилна: многумина ќе имаат тенденција да го поминуваат речиси целото свое време со својот партнер. Неопходно е да ја следите состојбата на вашите финансии во текот на целиот период, а на Биковите многу е препорачливо да избегнуваат нерационално трошење, спонтани купувања и што е најважно, лотарии и коцкање.

Близнаци (21 мај – 20 јуни)
Близнаците ќе бидат расположени за мирна и одмерена недела, но овие планови не се предодредени да се остварат. Многу луѓе ќе се обидат да ги остварат сите претходно одложени активности за прекратко време – спонтани патувања, непланирани состаноци со пријателите и присуство на јавни настани – и тоа може да доведе до исцрпеност. Очигледно, претставниците на овој знак ќе можат само добро да се наспијат и да внимаваат на своето здравје поблиску до викендот. Финансиската состојба малку ќе се влоши во втората половина од неделата поради истото спонтано трошење на моментална забава и задоволство. Романтичната сфера ќе биде активна и интензивна само за самци – состаноци, средби и заедничко дружење со новите обожаватели ќе бидат повеќе од доволно.

Рак (21 јуни – 22 јули)
Раковите ќе претпочитаат да ја поминат новогодишната недела во природа, надвор од градот, подалеку од метрополата и вревата. Блиските луѓе ќе ги дружат претставниците на водниот знак, благодарение на што празниците ветуваат дека ќе бидат многу пријатни и мирни. Одмерениот животен ритам и добрата екологија ќе ја подобрат благосостојбата на претставниците на знакот кои имаат хронични здравствени проблеми, ќе ги наполнат со сила, енергија и ќе дадат нов поттик за активен живот. Финансиската страна на животот ќе биде стабилна, што ќе ви овозможи да трошите пари на задоволство за себе и за вашите најблиски. На крајот на неделата нивните деца ќе бараат дополнителна грижа од Раковите, се разбира доколку ги имате.

Лав (23 јули – 22 август)
На Лавовите ќе им биде малку досадно во првата половина од неделата – тоа ќе се случи поради недостатокот на соодветна количина на впечатоци и внимание кон нивната личност. Сепак, малку подоцна, околината на претставниците на знакот станува поактивна, а новите контакти ќе ве пленат до самиот крај на неделата. Здравјето ќе биде доста добро само доколку одржувате оптимална исхрана и избегнувате алкохол. За многумина во овој период, кофеинот и сите енергетски пијалоци ќе бидат контраиндицирани. Романтичната сфера ќе им донесе задоволство на Лавовите кои се зафатени со потрага по својата сродна душа: познанствата кои започнале сосема случајно може да прераснат во долгорочни врски – со класичен период на букет и бонбони, нежно додворување и знаци на внимание.

Девица (23 август – 22 септември)
Девиците ќе го поминат првиот дел од неделата во релаксација, а по среда ќе се фокусираат на сопственото здравје, исто така почнувајќи да обрнуваат зголемено внимание на својот изглед. Можноста за велнес третмани ќе се појави за оние кои не се опуштиле долго време: тие ќе се фокусираат на масажи, козметологија, детоксикација или физиотерапија. Романтичната сфера нема да биде приоритет за претставниците на овој земјен знак, бидејќи повеќе време ќе поминуваат со роднините, пријателите или сами. Финансиската сфера на повеќето Девици ќе остане непроменета во однос на претходниот период.

Вага (23 септември – 22 октомври)
Вагите ќе доживеат одредена непријатност во втората половина од новогодишната недела, бидејќи внатрешната потреба за активно дејствување ќе биде превисока, но тешко дека ќе се реализира во целост. Победници ќе бидат оние кои имаат можност да се занимаваат со спорт и физичка работа дури и за време на новогодишниот викенд – ова не само што ќе обезбеди добро здравје, туку и ќе создаде позитивен став. Оние кои работат во текот на новогодишната недела ќе имаат добри можности да заработат и да остварат нови корисни контакти. Романтичната сфера веројатно нема да претрпи значителни промени, но пријатно флертување и интересна комуникација со спротивниот пол се многу веројатни кај сингл претставниците на знакот. Вагите во врските ќе бидат принудени да преземат дополнителни грижи за нивните партнери поради некои тешкотии што ги имаат партнерите.

Шкорпија (23 октомври – 21 ноември)
Скорпиите ќе ја поминат неделата во патувања, средби со роднини, пријатели, а исто така и во креативни активности. Многумина ќе добијат понуда за нов вид активност поврзана со можност да ги остварат своите скриени способности и таленти. Претставниците на знакот ќе мора да го комбинираат своето главно поле на активност со нови креативни проекти и во тоа ќе успеат. Здравјето ќе биде добро до викендот, а потоа ќе се зголеми ризикот од настинки. Финансискиот сектор ќе биде стабилен, а изгледите кои се појавуваат ќе бидат многу оптимистички. Кога станува збор за романтиката и врските, Скорпиите ќе им дадат предност на физичките манифестации на страст, ставајќи ја емоционалната комуникација во втор план.

Стрелец (22 ноември – 21 декември)
Стрелецот ќе помине прилично активна недела. Тоа главно ќе се должи на зголемената комуникативност на претставниците на знакот, кои често против нивна волја ќе се најдат во центарот на вниманието. Многумина дури ќе можат да ја заработат нивната зголемена популарност со тоа што ќе започнат активно да ги развиваат своите социјални мрежи. Манипулации за подобрување на здравјето може да бидат потребни за оние кои имаат тенденција да не се грижат за нивната исхрана, дневна рутина и физичка активност. Романтичната страна на животот ќе биде активна кај оние Стрелци кои се склони да преземаат разумна иницијатива, а исто така имаат позитивен став кон новите познанства, дури и ако на почетокот токму овие познанства не се многу инспиративни.

Јарец (22 декември – 19 јануари)
Јарците, покрај долгите патувања, многу ќе се движат и во рамките на нивната локација. Средбите со пријателите, како и оние со кои долго време не сте во можност да комуницирате, ќе ви го одземат речиси целото слободно време. Кога патувате со претставник на земјен знак, неопходно е да се покаже зголемена претпазливост и внимателност, бидејќи ризиците од повреди, проблеми со државните службеници, загуби или пропуштање работи поради сопственото отсуство се многу големи. Во текот на втората половина од неделата, многумина ќе бидат принудени да обрнат внимание на професионалните прашања, често поврзани со претстојните промени на работа. Финансиската страна на животот ќе биде стабилна и предвидлива.

Водолија (20 јануари – 18 февруари)
Водолиите веројатно нема да можат да поминат опуштена недела, бидејќи ќе бидат поканети на непланирани настани на кои ќе биде неопходно да присуствуваат. Некои од овие настани ќе бидат поврзани со професионални активности, работа, а некои ќе бидат поврзани со хоби или задоволство. Оние чии активности се испреплетени со социјални програми може да бидат вклучени во непланирани состаноци, што ќе бара од нив да потрошат многу време и напор. Сепак, задоволството од добиените резултати ги компензира Водолијата за сите вложени напори. Романтичната сфера ќе се промени за оние кои одложуваат некои важни одлуки во врска со нивните постоечки партнери или додворувачи.

Риби (19 февруари – 20 март)
Рибите ќе поминат прилично организирана недела, кога повеќето настани ќе се случат според планираното, а надворешното мешање ќе биде минимално, со исклучок на понеделник и вторник. Некои неволји поврзани со роднините или пријателите може малку да го расипат расположението, но после среда емоционалната состојба ќе се подобри, а претставниците на знакот повторно ќе можат да уживаат во она што се случува во животот. Финансискиот сектор ќе ви овозможи да потрошите прилично големи суми за забава и неколку долго планирани скапи купувања. Здравјето ќе бара превентивни мерки од Рибите, инаку до крајот на неделата хроничните проблеми може гласно да ве потсетат на себе.

Месечен хороскоп за јануари: Добри вести за Бикот, прекрасно небо за Лавот, одлично за Јарецот…

Слични објави

(Фото) Кој е новата љубов на Наоми: Од мултимилионерот од Саудиска Арабија носи скапоцен прстен

еспресо

Еден од најхармоничните парови: Тамара Драгичевиќ и Петар Бенчина го очекуваат третото дете

Еспресо

(Видео) „Не можам да ти кажам“: Објавена нова песна од Оливер Драгојевиќ шест години по неговата смрт

еспресо

Сенида нападната во Австрија: Излегол од од автомобил и почнал да ѝ удира шлаканици

Еспресо

Саша Поповиќ во шок поради тоа што Кеба го направи среде емисија: „Дали си ти нормален? Ова не сум го доживеал 20 години“

jasmina.kantardzieva

(Фото) Љубовта не згаснува: Лазар Ристовски во прегратки на 39 години помладата девојка

Еспресо
Се вчитува....