11.8 C
Скопје
16 октомври, 2021

НАЈУБАВИТЕ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ: Знаете ли кои се?

Според западната астрологија, ѕвездите влијаат на нашата личност, но често и на нашиот физички изглед. Ако во наталната карта ја имате Венера во првата куќа, обично ќе се карактеризирате со посебна убавина на лицето и телото. Доколку пак, Венера ја имате во шестата куќа, таа исто така, може да ја нахрани вашата физичка убавина.

Најубавите хороскопски знаци на зодијакот? За секој од нас најдобриот знак е нашиот! Но, знаците на Зодијакот имаат убави и интересни аспекти, и сите тие се фасцинантни. Сепак, физичката убавина е многу субјективна, а потоа е под влијание и на харизмата, што всушност не е вистинска убавина, туку неодолив шарм.

Најубавите хороскопски знаци: Лав, Риби, Близнаци, Вага или Овен?

Но, кои се физички најубавите знаци на Зодијакот? Како прво, мора да се каже дека совршената убавина не е секогаш синоним за сексапил или сензуалност и страст во љубовните врски. Физичката привлечност е и ментален факт, кој често ги надминува традиционалните канони за „убавина“. Всушност, многу актери или познати личности се сметаат за извонредно привлечни, дури и ако тие строго не влегуваат во класичните стереотипи за концептот на убавина. Очигледно, пријатниот изглед во комбинација со магнетизам, харизма, карактер и страствен темперамент, секако не е за потценување.

За многу ентузијасти за астрологија, физички најубавиот знак е Лав, за други – Рибите.

Лавот, покрај тоа што е убав, обично е многу привлечен и шармантен, со својата густа коса и прекрасни црти. Неговата убавина е „дива“ и донекаде агресивна. Уште кога ќе се дотера во луксузна облека – едноставно не можете да му одолеете!

Други астролози пак, тврдат дека Рибите се најубави, со својот пријатен физички изглед и еротичен глас. Имаат невина убавина и нивниот малку срамежлив карактер ги прави уште погламурозни.

Меѓу прекрасните, е и хороскопскиот знак Близнаци, кој меѓу неговите карактеристики вклучува и знаење како да се биде друштвен и провокативен во исто време, што ги прави уште попривлечни. Покрај тоа, тие имаат детска насмевка, волшебно однесување, живи очи…

Планетата Венера им дава на оние што се родени под знакот на Вага хармонична и префинета убавина, која е огледало на нејзината внатрешна рамнотежа, давајќи им чист, но неодолив шарм и со тоа Вагата ја прави една од најубавите знаци со најголема естетска смисла.

Овенот е исто така меѓу физички најценетите знаци, особено поради неговиот шарм, страственост, импулсивност и голема самодоверба. Убавината на Овните зрачи со одлучност, а привлекува како личност со голема цврстина.

Слични објави

БЕСТСЕЛЕРОТ ЌЕ ДОБИЕ ТВ СЕРИЈА: Последните денови на Џон Ленон од поглед на неговиот убиец

Ј.К.Д

ТОП СОВЕТ ЗА СЛАБЕЕЊЕ: Зошто е важно за топење на мастите да сме малку гладни?

Еспресо

ДАЛИ СТЕ ВИЕ МЕЃУ НИВ?: Ова се најљубоморните и најпосесивните хороскопски знаци

Еспресо

(РЕЦЕПТ) ГОТВИМЕ СО ТЕА: Како да направите совршени ражничи овој викенд

jasmina.kantardzieva

(ФОТО) ЦВЕТЕН РАЈ НА 1.100 МЕТРИ НАДМОРСКА ВИСИНА: Искусна фризерка, „исфризирани“ цвеќиња!

Ј.К.Д

(ВИДЕО) 14 ГОДИНИ ТАГА ПО ТОШЕ: А кој може тебе да те заборави?

М.Т
Се вчитува....