17.8 C
Скопје
16:18 - 3 март, 2024

Кој ќе има пари во декември: На три хороскопски знаци сè ќе им се позлати

Астролозите именуваа три знаци од Зодијакот кој ќе доживеат вистински дожд од пари во декември.

Кому ќе се позлати месецот, прочитајте во продолжение.

Лав

Значајни промени и неочекувани пресврти ќе ги превртат животите на Лавовите во декември. Промените ќе ви бидат пријатни и ќе ви го отворат патот кон исполнување на вашите желби. Сите пречки и тешкотии одеднаш ќе исчезнат, непријателите ќе бидат победени, а самите Лавови ќе се чувствуваат полни со решителност и оптимизам. Можете да преземете билокакви тешки и непознати задачи кои претходно изгледале невозможни. И верувајте, приходите ќе ве израдуваат!

Јарец

Јарците ќе имаат многу среќен период во декември, сè ќе се случува максимално добро за нив, дури и да не мрднат со мало прсте. Дури и оние желби за кои мислевте дека се невозможни ќе се остварат! Месецот ќе донесе уживање во заслужените достигнувања и можности дадени од судбината. Очекувајте нови деловни понуди, па дури и промена на подобро работно место.

Стрелец

Стрелците можат да очекуваат неочекувани добивки. Се што е поврзано со игри на среќа, скапи подароци, па дури и имот, одат во ваша полза! Астролозите ве советуваат да излезете од рамките на секојдневието и овој месец малку да ризикувате – ќе добиете многу.

Хороскоп за декември: Добри вести за Девиците, пари за Јарците, љубов за Рибите…

Слични објави

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо

Достоинствено: Како Бресквица го прифати поразот на Беовизија

еспресо

Астропрогноза за недела, 3 март: За Лавовите трошоци, за Биковите убаво изненадување

еспресо

Теја Дора ќе ја претставува Србија на Евровизија: Бресквица ја освои публиката

еспресо
Се вчитува....