6.8 C
Скопје
06:17 - 4 март, 2024

Астро прогноза за петок, 1 декември

Овен

Ако ви здосади рутината, побарајте ново хоби кое може да ви го обои животот. Така ќе стане уште поинтересен и порадосен не само овој ден, туку и месец декември. Новото хоби секогаш е добредојдено.

Бик

Може да се случат неочекувани пресврти на судбината. Бидете подготвени за нив и обидете се да се прилагодите. Се разбира, можете да одолеете, но тоа нема да доведе до ништо интересно и важно.

Близнаци

Денот ќе биде поволен за комуникација со луѓето. Можете да разменувате идеи и заедно да смислите план за подобрување на оваа или онаа област. Сè ќе ви успее.

Рак

Фокусирајте се на само-развој. Проучете нови информации, бидејќи ќе ви бидат многу корисни во иднина. Можете исто така да започнете да учите странски јазици.

Лав

Ќе бидете многу одлучни. Затоа, на овој ден се ќе биде во ваша моќ. Астролозите велат дека можете да направите голем чекор напред ако одвоите време за себе.

Девица

Девиците треба да размислат како правилно да го испланираат буџетот. Не ги расфрлајте сите ваши пари, но не го штедете ниту секој денар. Сè треба да биде умерено.

Вага

Петок треба да го поминете во кругот на блиски луѓе кои со вас ќе ги споделат сите ваши стравови и радости. Не плашете се да ги споделите вашите емоции, бидејќи секоја од нив игра важна улога.

Шкорпија

Ќе бидете исполнети со страст и желба. Да, сè ќе биде на ваша страна да поминете незаборавна вечер со вашата сродна душа. И ноќта, патем, ќе биде страствена и бурна.

Стрелец

Денес можете да решите конфликт со личност што трае многу долго време. Треба да седнете и да разговарате за сè. Тогаш вашиот однос еден кон друг може да се промени.

Јарец

Јарци, смело поставете си нови цели и планови. Ќе успеете ако се движите во вистинската насока. Не излегувајте надвор од зацртаното.

Водолија

Можете да откриете нови таленти во себе. Тоа ќе се случи неочекувано, но ќе бидете многу задоволни со овие вештини. Користете ги мудро.

Риби

Денес е важно да внимавате на односите со саканите. Бидете внимателни на нивните потреби и покажете грижа. Ќе возвратат.

Слични објави

(Фото) „Правда за Бресквица“: Протест пред српското Собрание

еспресо

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо
Се вчитува....