8.8 C
Скопје
08:08 - 27 февруари, 2024

Хороскопскиот знак открива што сте биле во минатиот живот: Астрологијата ја знае тајната на вашето раѓање

Д-р Брајан Вајс, хипнотерапевт и психијатар, верува дека учењето на лекциите од животот може да биде лесно ако верувате во реинкарнација, а со тоа и во бесмртност.

Реинкарнацијата претставува бескрајна миграција на душите од едно тело во друго во различни временски циклуси, што претпоставува дека човештвото секогаш ќе се преродува, собирајќи лекции, искуства и трауми на својот долг животен пат.

За да погледнете во вашето минато, треба само да ја имате пред себе вашата натална карта и да ја погледнете ја позицијата на лунарните јазли. Месечевите јазли не се планети или небесни тела, туку две пресметани точки кои се наоѓаат помеѓу сончевата еклиптика и орбитата на Месечината. Тие се тесно поврзани со кармичкиот, еволутивен пат на човечката душа. Додека Северниот (растечки) јазол се смета за делото на нашата душа во тековната инкарнација, Јужниот (опаѓачки) јазол ја означува нашата душа и кармата која ја носиме од минатото.

Јужен месечев јазол во Овен
Овенот е поврзан со таква голема аркана во Таротот каков што е императорот. Најверојатно, во вашето минато сте биле воин или бестрашен водач. Вие сте родени со ред и дисциплина во себе, веќе знаејќи како да се жртвувате и како да издржите. Никој друг не е толку добар како вие во трансформирањето на гневот во виталност за да ја постигнете вашата цел.

Јужен јазол во Бик
Јужниот јазол во Бик се смета за показател за минат живот што го живеел талентиран уметник или кој било друг талентиран творец. Вие сте родени со длабока свест за вашите способности и разумно ја цените моќта на тактилните сензации.

Јужен јазол во Близнаци
Ова обично значи минат живот воден како сведок или главен раскажувач. Вие сте добар разговорник и знаете од минатото искуство како да извлечете релевантни информации од луѓето за да ги користите за себе или за јавно добро.

Јужен јазол кај Рак
Со Јужниот јазол во Рак, доаѓате од минато каде што бевте глава на семејството и вистински хранител. Преку вашата вродена грижа, а во замена за безбедност, го одржавте вашето семејство обединето, па денес имате разбирање како да се обедините и да попуштите заради интересите на другите па дури и поради интересот на општеството.

Јужен јазол во Лав
Лавот ја има главната аркана на силата, а Јужниот јазол во овој хороскопски знак е знак на новопронајдена слава или наследена слава и богатство. Сигурно живеевте како кралски или важен човек кој ја постигнал својата фалена позиција од нула. Преку говор, глума или уметност, знаете како да ја воодушевите публиката.

Јужен јазол во Девица
Луѓето со овој Јужен јазол живееле како слуги и чувари на храмовите. Вие сте вистински експерт за поминување низ страдање и користење на тоа искуство за да стекнете корисно знаење за себе. Не е ново за вас да прибегнувате кон употреба на болка во пракса за да најдете филозофско, кармичко значење во неа.

Јужен јазол во Вага
Вагата е поврзана со главната аркана на правдата. Во минатиот живот, сте биле миротворец, дипломат или помошен персонал повикан да ги реши проблемите на другите – важните лица. Луѓето се потпираа на вас за да го усогласат она што не им оди добро, гледајќи во вашата фигура мудра и чесна личност.

Јужен јазол во Шкорпија
Скорпијата се смета за синоним за картата Тарот наречена „Смрт“. Со Јужниот јазол во овој хороскопски знак, веројатно сте живееле како детектив, волшебник, криминалец или личност поврзана со моќта. Ги знаевте сите крајности и основи на човечката душа, наидовте на многу работи на вашиот животен пат. Затоа, вие сте обдарени со развиени инстинкти за преживување уште од раѓање.

Јужен јазол во Стрелец
Во вашата претходна инкарнација, сте биле трагач, неуморен истражувач, пират или номад. Потрагата по вистината е она што ве води цел живот и ви дава поттик да стекнете драгоцено искуство. Во суштина, барате да го разберете светот околу вас, користејќи го како начин да се разберете себеси.

Јужен јазол во Јарец
Сте живееле како татко, градител или стратег, па затоа сте посвесни од другите за моќта над луѓето и имате посебен однос со времето. Знаете правилно да правите планови и да создавате нови работи за да добивате, а не да губите.

Јужен јазол во Водолија
Во минатото, вие бевте брилијантен пронаоѓач или револуционер чии идеи не беа препознаени затоа што беа пред своето време. Секогаш живеејќи одвоено од толпата, дури и како општествено активна личност, можете трезвено да го процените човештвото однадвор и да генерирате планови за неговата светла иднина.

Јужен јазол во Риби
Во минатиот живот сте живееле како успешен исцелител и мистик. Инстинктивно знаете како е да се изгубите себеси во времето и просторот и да се откажете од вашите очекувања. Вие сте сериозни во разбирањето на тајните на Универзумот и се препознавате себеси како една од нивните компоненти.

Неделен хороскоп (12 до 18 февруари): Одлични вести за Овенот, важен проект за Девицата, љубов за Водолијата…

Слични објави

Ана Севиќ проговори за работата: „Себеси постојано се критикувам“

еспресо

Астропрогноза за вторник, 27 февруари: Важни вести за Раковите, пари за Вагите

еспресо

Популарен рапер убиен во Амстердам: Го изрешетале на улица

еспресо

„Пукна тиквата“: Ана Николиќ е повторно сама, го остави дечкото

Еспресо

(Фото) Теодора Џехверовиќ продолжува да шокира: Се одлучи за нова тетоважа, а местото кое го одбрала е многу провокативно

Еспресо

(Фото) Семејна идила: Ќерката на Гоце Тодоровски го прослави роденденот со најблиските

Еспресо
Се вчитува....