7.8 C
Скопје
6 декември, 2021

МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП ЗА ОКТОМВРИ: Што велат планетите во полето на љубовта и кариерата

Овен

Ве очекуваат големи настани на љубовно поле. Можни се конфликти со партнерот и нема да добиете одговор на многу прашања. Постои ризик од предавство и измама во врската. На полето на кариерата ве очекува напнат почеток на октомври, но од 19-ти, ситуацијата се менува на подобро. Околу 23 октомври, со нагло зголемување на профитот, вашата финансиска состојба ќе се подобри. Што се однесува до љубовта, ситуацијата треба да се расчисти до крајот на месецот, но има уште неколку мали нешта што треба да се решат. Не двоумете се премногу долго пред да преземете акција, не губете драгоцено време.

Бик

Октомври започнува мирно, но во целина, можете да почувствувате пријатен развој во текот на месецот. Ако сакате да напредувате и да направите голем чекор овој месец, шансите се добри, но мора да бидете трпеливи. И во доменот на љубовта и во семејниот круг, ѕвездите препорачуваат да играте на картата на претпазливост. Само од 22 октомври, новиот ветер ќе почне да буди непријатни спомени. Се ослободувате од минатото, што ќе ви донесе просперитет. Нема потреба да се вклучувате во конфликти или да поставувате ултиматуми.

Близнаци

Драги Близнаци, октомври е месецот во кој ќе сакате прво да се посветите на себе. Ќе сакате малку да се дистанцирате, да бидете сами и размислите, но многумина во вашата околина нема да го разберат тоа. Обидете се да имате разбирање пред да влезете во конфликт. На почетокот на месецот, вашата љубовна врска нема стабилност, но од околу 15 октомври, ситуацијата значително ќе се подобри. Зошто да не ја искористите семејната атмосфера околу 22 октомври за да разговарате за сите видови заеднички активности и проекти. Не бидете тврдоглави, бидете поотворени за мислењата на другите луѓе.

Рак

Важни состаноци ве очекуваат на почетокот на месецот. На почетокот сте малку сомничави, но потоа многу брзо ќе се опуштите и ќе почнете да ги изразувате своите чувства и очекувања. Воспоставете нови контакти, фокусирајќи се на пријатната атмосфера на меѓучовечките односи. Постои одредена неизвесност во семејните односи и ако одлучите цврсто да ги затворите очите, наместо да ја прифатите реалноста, сосема е можно ситуацијата да стане уште потешка. Обидете се да најдете заеднички јазик. Среќата ќе ви се врати по 15-ти октомври. Ве очекуваат нови можности, како и подобрување на финансиската состојба. Есента најавува посветла перспектива.

unsplash
форо: unsplash

Лав

Ако барате решенија за вашите проблеми, ќе можете да ги најдете почнувајќи од 13 октомври (но не порано). Идеално решение за вас би било да се вклучите во оваа ситуација и да ја искористите секоја, дури и најмала прилика што ќе ви се појави. Околу 19 октомври, атмосферата на професионално поле може да се искомплицира, ќе имате лош однос со колегите, но како вистински горд Лав, нема да дозволите да ви седнат на вратот и не ги криете вашите амбиции. Ги решавате конфликтите во семејството. На крајот на месецот, некои планети испраќаат силни вибрации во вашата насока и тоа е доволно за да ви овозможат слобода и нов полет.

Девица

Со доаѓањето на есента, вашата страст ќе стивне, но Венера продолжува да влијае врз вас, оставајќи ја вратата отворена на можности и среќа. Не се плашите од ништо и наместо да се преправате дека сте рамнодушни, преземате иницијатива. Не е тешко да се справите со можните тешкотии, бидејќи ги набудувате деталите и донесувате мудри одлуки. Од почетокот на месецот, нивото на стрес ќе се намали, иако вашата свест ве тера да направите напор во емоционалната сфера. Љубовта и семејството ќе бидат во центарот на вашите приоритети, а вашите деца ќе бидат темел на вашата среќа. Ако размислувате за големи проекти, влијанието на планетите ќе биде на ваша страна.

Вага

Живеете во соништа и имагинација, а вистинските проблеми ги криете под тепих. Ве очекува страст, а можни се и непромислени одлуки. Многу сте пожелни, и во сферата на работата, и дома и во љубовта. Вниманието на другите прави да се чувствувате супериорно, но во еден момент треба малку да се спуштите на земја. Од 22 октомври, планетите ќе ви донесат тежок период и еден голем тест во љубовта. Во работна средина, помали тешкотии можат да ги нарушат вашите односи со колегите, бидете потолерантни и смирени.

Скорпија

За родените во знакот на Скорпија, октомври отвореност кон идеите. Социјалната и љубовната сфера доаѓа до израз, вие сте посигурни во себе и вашата околина го чувствува тоа. Ѕвездите препорачуваат да се отворите за нови познанства, а можеби и за нови љубови. Ќе уживате во интеракција со природата, искористете ја оваа можност и почестете се со долга прошетка во природа. Околу 14 октомври, вашата емоционална сфера ќе стане многу интензивна. Неочекуваните промени ќе го пренасочат протокот на нештата, и ако сте планирале патување, може да се одложи.

фото: profimedia

Стрелец

Драг Стрелец, ѕвездите те сакаат! Почетокот на месецот ќе биде прилично мирен и само од втората недела настаните ќе почнат да се забрзуваат под влијание на планетите. Вашата љубов претрпува динамични промени, а ве очекуваат големи проекти на полето на кариерата. Ве очекуваат поволни состаноци, вашите очекувања ќе бидат наградени и комуникацијата ќе продолжи, доколку била во застој. Животната средина ќе ви овозможи полесно да дишете, колегите ќе ве поддржуваат. Може да се очекуваат некои промени во личниот живот, но сè ќе биде убаво и позитивно. Ако ви треба финансиска поддршка за развој на кариерата, овој период е исклучително поволен.

Јарец

Периодот ќе биде поволен, емоциите ќе бидат интензивни и силни, вашата интуиција е во најдобра состојба, нема да пропуштите ништо. Од 12 октомври, можностите ќе се појавуваат една по друга, и ако сакате да ја истакнете креативноста, ќе имате многу шанси да го направите тоа. Уште се прашувате дали започнување проект ќе се исплати? Одете напред, отфрлете ги сомнежите! Ако размислувате за какви било промени во вашата лична област, слободно применете ги без да го доведете во прашање минатото. Вашата перцепција за љубов ќе биде поинаква. За да ги надминете вашите емоционални стравови, планетите ќе ви го дадат потребниот поттик, ќе продолжите напред и ќе научите да верувате. Во семејството владее мирна и хармонична атмосфера.

Водолија

Дали есента ќе успее да ја поттикне одлучноста на родените во знакот на Водолија? Се чини дека ќе го сторат тоа, бидејќи на полето на љубовта, Водолијата станува посвесна за своите чувства. Продолжувате по пат без бучава и ја достигнувате целта. Ако некои прашања останат нерешени, конечно ќе добиете одговори на истите. Користете го овој есенски период за да започнете нови проекти или да планирате патување за зимата. Во романтична врска, ќе имате пријатна рамнотежа. На полето на кариерата, ќе имате повеќе работа и ќе бидете повеќе оптоварени. Одете на заслужен одмор.

Риба

Вашиот ум некаде лута, живеете во свет од соништа. На почетокот на месецот, вашата личност најдобро се опишува со „леснотија“. Околу 10 октомври, ќе почувствувате трансформации на многу полиња. Магливите ситуации во љубовта стануваат појасни и повеќе не сте подложни на интензивно влијание на страста. Одлуките што ги донесувате се искрени и точни. Некаде од 21 октомври ве очекуваат семејни грижи кои ќе влијаат на вашиот секојдневен живот. Ги контролирате емоциите, не брзате, брзо наоѓате излез од ситуациите. Наместо да поминувате време сами пред ТВ-екранот, уживајте во дружењето со пријателите. Пријателите се вашата најголема поддршка во октомври.

извор: „sensa“

Слични објави

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Снег и на пониските места, еве кога!

Ј.К.Д

(ФОТО) ЛОКУМЧЕ: Моника Белучи блеска од насловната страница на „Sunday Times Style“

Еспресо

ПИЈАН ЧОВЕК МУ ИЗВАДИЛ ПИШТОЛ НА ХАРИС ЏИНОВИЌ: Инцидент кој го обележал животот на пејачот

Еспресо

НАЈГОЛЕМИТЕ ЛАЖГОВЦИ ВО ХОРОСКОПОТ: Бели лаги или сериозен проблем со кажување на вистината?

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ОМИЛЕНОТО ЈАДЕЊЕ НА ВОЛТ ДИЗНИ: Семеен рецепт за чили кој потекнува од 1958 година

Еспресо

(ФОТО) ТРЕТО ПА МАШКО: Актерот Кирил Трајковски – Максим по третпат стана татко

М.Р.
Се вчитува....