24.8 C
Скопје
14:28 - 6 јуни, 2023

ФЕВРУАРИ ЗНАЧИ СРЕЌА И НАПРЕДОК: Овие хороскопски знаци ќе се „телепортираат“ во радост

Февруари го навестува крајот на зимата и со тоа ветува разни изненадувања, убави промени и енергија на изобилство. Во февруари ќе се случат два многу важни астролошки настани. Прво завршува Ретроградниот Меркур, а потоа преминува во Водолија. Тоа значи дека февруари ќе биде најсреќен за оние знаци за кои Меркур е владејачка планета.

Астролозите откриваат кои 4 хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во февруари:

Близнаци

Меркур од ретрограден тек на 3 февруари ќе се движи директно и ќе им помогне на Близнаците да воспостават нови врски и деловни контакти. Планетата не само што ќе ја олесни и зголеми потребата на Близнаците за комуникација, туку и ќе им обезбеди на овие луѓе нови можности за учење. Меркур значително ќе им ја зајакне меморијата, ќе им помогне да стекнат нови искуства од патувањето и едноставно ќе ги развесели. Во финансиската сфера на животот претставниците на овој знак ги очекува среќа во втората половина од месецот.

Девица

Девиците ќе добијат најмногу позитивна енергија и може да се наречат најуспешни во февруари. Ќе бидат многу успешни на работно поле и ќе се ослободат од здравствените проблеми. Ќе им биде хармонично и во приватниот живот. Меркур директен ќе ја зголеми трудољубивоста на Девиците, но од нив ќе бара максимална посветеност. Посебно внимание треба да се посвети на новите случување. Време е да преминете од фазата на набљудување во акција.

МЛАДА МЕСЕЧИНА ВО ВОДОЛИЈА: Февруари е месец на промени и поглед на големата слика

Вага

Вагите ќе доживеат голем успех во љубовта. Енергијата на овие луѓе како целина ќе стане поотпорна на какви било негативни надворешни влијанија. Вагите ќе имаат желба да се грижат за својот изглед и расположение. Во февруари ќе имате луксуз да покажете умерена себичност, бидејќи дојде време да добивате наместо постојано да давате. Патувањето носи среќа.

Водолија

Водолијата ќе бидат многу среќни бидејќи Меркур ќе премине во нивниот хороскопски знак. На почетокот на месецот ќе стекнат самодоверба да станат похаризматични, а во втората половина на февруари ќе среќа во нови потфати. На крајот на зимата можат да бараат нова работа, да отворат сопствен бизнис, да развијат нови концепти и да ги промовираат своите идеи.

АСТРО КАЛЕНДАР: Какви астролошки настани нè очекуваат во февруари? Месец исполнет со љубов и фантазија

Слични објави

(Видео) Жалосно, Мајкл Џеј Фокс падна на бина, за среќа ударот се ублажи од тросед: Снимка која ќе ве расплаче

Еспресо

(Видео) Тејлор Свифт на концерт голтна бубачка: Видеото собра стотици илјади прегледи

Еспресо

Ќе си ги исполнат соништата: Три хороскопски знаци ги чека вртоглав успех многу наскоро

Еспресо

Датум на магично огледало 6.06: Како да го промените животот за еден ден и да ја испратите желбата до Универзумот

Еспресо

(Видео) Шакира и Хамилтон не се разделуваат, по вечерата „уловени“ на забава во диско: „Маска“ им е друштвото на Нејмар и Мбапе

Еспресо

Дарко Лазиќ се огласи по скандалозното видео: „Знам кој сака да ми ја скине главата, ми се осветуваат!“

Еспресо
Се вчитува....