14:54 - 19 април, 2024

Астропрогноза за сабота, 16 март: Нови луѓе во животот на Лавовите, компромис за Скорпиите

Овен

На овој ден Овенот ќе биде многу одлучен. Тоа значи дека ќе можат да ги постигнат своите цели. Наскоро ќе почнете да ги жнеете плодовите на вашиот труд.

Бик

Од самото утро, бикот може да се чувствува уморно и апатично. Ѕвездите ве советуваат да не се потопувате во негативност, туку со сета сила да се обидете да излезете од неа. Направете нешто убаво за вашата душа.

Близнаци

Вашиот ум ќе работи со полн капацитет, па дефинитивно треба да го искористите ова за да постигнете успех. Не седете на едно место и не чекајте нешто да ви падне „од небо“. Почнете да преземате акција.

Рак

Ќе бидете премногу чувствителни и емотивни оваа сабота. Сепак, потрудете се да не им се налутите на вашите најблиски, бидејќи тие дефинитивно не го заслужиле вашиот гнев. Контролирајте се и работете на себе, нурнете се во променливото расположение и откријте ја вистинската причина за тоа.

Лав

Лавовите можат да станат центар на внимание денес. Благодарение на ова, ќе привлечете нови луѓе во вашиот живот, со кои ќе ви биде интересно и удобно да се дружите понатаму.

Девица

Слободните девици можат да ја запознаат својата љубов доколку бидат цел ден активни и во друштво. Но, стабилните парови можат да размислуваат за зачнување дете. Ќе се роди гениј – велат астролозите.

Вага

Вагите треба да внимаваат на својата внатрешна состојба. За да избегнете емоционални промени, треба да најдете ментална рамнотежа. Медитацијата ќе ви помогне во тоа.

Шкорпија

Скорпиите треба да научат да прават компромиси. Ако продолжите да ја држите само својата линија, ризикувате да се карате со луѓе кои ви се блиски.

Стрелец

Важно е стрелците да запомнат да бидат внимателни. Некогаш непромислените постапки водат до погрешен пат. Кренете ја главата дури и во стресни ситуации. Верувајте во себе, па и покрај грешката, вратете се на вистинскио пат- тогаш може да се избегнат многу проблеми.

Јарец

Јарците може да доживеат прегорување. Обидете се да ја одложите целата работа за подоцна и да посветите време на одмор за себе. Прошетајте повеќе на свеж воздух.

Водолија

Водолиите треба да се фокусираат на својата цел. Не го одвлекувајте вниманието на мали нешта, бидејќи тие ве оддалечуваат од резултатот. Покажете скрупулозност и организација.

Риби

На овој ден, Рибите треба да ѝ веруваат на својата интуиција. Може да се случат настани во кои нема да знаете како да постапите. Застанете и слушајте го вашиот внатрешен глас.

Убави вести: Три хороскопски знаци викендов ќе скокаат од радост

Слични објави

Познатата Касандра пристигнува во Србија и ќе игра со Биковиќ во „Јужен ветар 3“: Улогата е посебна приказна, ова се деталите

Еспресо

(Фото) На една рака носи 18.000 евра: Александра не штедела на себе, сите гледале во овој скап детаљ

Еспресо

Ќе се вика „Вила Јована“: Дечкото на Јована Јеремиќ ѝ купи луксузна куќа со базен и овоштарник

Еспресо

Со Сергеј Трифуновиќ е приведен и неговиот „дилер“: Нови детали за апсењето

еспресо

Дарко Лазиќ по третпат станува татко: Катарина е бремена!

еспресо

(Фото) Синот на Драгана Мирковиќ јавно ја поддржа мајка си: „И во добро и во зло…“

jasmina.kantardzieva
Се вчитува....