5.8 C
Скопје
21:24 - 6 декември, 2023

Астро прогноза за вторник, 26 септември

Овен

Многу е важно да одржувате рамнотежа на овој ден. Работата е работа, но не треба да заборавите на одморот. Тоа ќе ви помогне да ја вратите силата и да се подготвите за нови достигнувања.

Бик

Денот ќе биде поволен за финансиски инвестиции. Размислете за инвестирање пари во ветувачки проекти, недвижен имот и други работи кои можат да ви донесат пасивен приход.

Близнаци

Цел ден ќе бидете во центарот на вниманието. Вашата дружељубивост и отвореност ќе ви овозможат да воспоставите нови корисни врски, па дури и да ја пронајдете вашата љубов.

Рак

Покажете разбирање во однос на блиските луѓе. Да, тие можеби не се совршени, но сепак остануваат покрај вас и ве сакаат. Ставете се во нивна кожа.

Лав

Вашата кариера доаѓа до израз. Цел ден ќе бидете зафатени со работни прашања кои наскоро ќе ви овозможат значително да ја подобрите финансиската состојба.

Девица

Денот е одличен за стекнување нови вештини. Тие не мора нужно да бидат поврзани со вашето поле на работа. Тоа може да биде нешто сосема ново.

Вага

Комуникацијата со луѓето ќе ви биде приоритет денес. Благодарение на добронамерноста, ќе можете да најдете истомисленици, нови пријатели, партнери. Генерално, денот ќе биде поволен за воспоставување контакти.

Шкорпија

Судбината ќе им фрли вистински предизвик на Скорпиите. Ако се соберете и не се откажете, ќе бидете победник. Прашајте ги вашите најблиски за совет.

Стрелец

Стрелците може да се соочат со пречки, но вашата главна задача е да не се откажувате. Држете ја насоката која ви е зацртана до крај и одете напред со крената глава.

Јарец

Планирајте го вашиот буџет за да не останете без пари во блиска иднина. Размислете да започнете да штедите.

Водолија

Водолиите треба да си ја вратат силата. И можете да го направите ова само по добар одмор. Овој ден посветете си го на себе.

Риби

Вашата енергија ќе биде на својот врв, па можете самоуверено да ги преземете сите работи. Не се сомневајте дека сè ќе испадне најдобро за вас.

Дожд од пари: Два хороскопски знаци ќе имаат финансиски успех оваа недела

Слични објави

(Фото) Наташа Беквалац со новогодишна елка од подот до таванот: Целата блеска во злато

Еспресо

„Ме демне пред куќа“: Софија Вергара побара забрана за приближување на маж кој ја следи

Еспресо

Мишо Ковач излезе од болница, еве како се чувствува легендарниот пејач

Еспресо

Почина српската актерка Јелена Чворовиќ Пауновиќ, позната по улогите во „Среќни луѓе“ и „Семејно богатство“

Еспресо

Среќата ве следи: Три хороскопски знаци ќе се исполнат со радост до крајот на декември

Еспресо

Неверојатно, Лепа Брена за еден ден ја распродаде загребска Арена: И тоа цела година пред концертот!

Еспресо
Се вчитува....