20.8 C
Скопје
20:27 - 14 јуни, 2024

Астро прогноза за среда, 18 јануари

ОВЕН

На 18 јануари Овенот нема да може да си ги задржи емоциите во најнеповолниот момент. Ѕвездите ве повикуваат оваа среда да ја поминете што е можно поосамени. Во спротивно, последиците од експресивноста ќе се чуваат многу долго.

БИК

На 18 јануари Бикот ќе треба да докаже нешто – цврсто и темелно. Ѕвездите велат дека успехот на вашата кауза ќе зависи од степенот на вашата убедливост на овој ден.

БЛИЗНАЦИ

Близнаците можат да ја искористат својата природна смисла за хумор денес.  Ѕвездите советуваат актуелните случувања да ги гледате исклучиво низ нејзината призма. Тогаш постои шанса да не се направат глупави работи.

РАК

На 18 јануари Раковите ќе мора да дејствуваат навремено и нестандардно. Ѕвездите предупредуваат: оваа среда нема да може да се помине по вообичаениот пат.

ЛАВ

На 18 јануари Лавовите ќе ги искористат своите дипломатски вештини. Мудроста и итрината ќе ви бидат главни пријатели на овој ден.

ДЕВИЦА

На 18 јануари Девиците ќе треба да се погрижат за својот углед. Можеби е време да го спасиме угледот, велат ѕвездите. И тие ве советуваат денес внимателно да ги следите вашите зборови, а уште повеќе – вашите постапки.

ВАГА

На 18 јануари Вагите не треба да делуваат избрзано. Ѕвездите велат: овој ден е совршен за спроведување на внимателно ипланиран проект, а не за импровизации.

СКОРПИЈА

На 18 јануари Скорпиите мора строго да ја почитуваат самодициплината. Ѕвездите предупредуваат: ако си дозволите слобода, можете навистина да влезете во голема грешка која ќе ве врати три чекори наназад.

СТРЕЛЕЦ

На 18 јануари Стрелецот ќе мора да одлучи за нешто. Ако вашата сила не е доволна, можете да побарате совет од добар пријател. Само изберете го внимателно – резултатот ќе зависи од тоа.

ЈАРЕЦ

На 18 јануари Јарците треба да бидат внимателни кон оние кои ќе им бидат во близина. Ѕвездите предупредуваат: вашата незаинтересираност (а оттука и недостигот на информации) може да ве доведе до ќорсокак.

ВОДОЛИЈА

На 18 јануари Водолијата ќе треба да направи нешто ново. Ѕвездите велат дека на овој ден вашето ниво на перцепција на информации ќе биде исклучително високо. Искористете го моментот.

РИБИ

На 18 јануари Рибите можеби ќе треба да прават работи што воопшто не ги сакаат. Ѕвездите ве поттикнуваат да не ја префрлате одговорноста и да не ги одложувате задачите. Никој не може да се справи со нив, освен вие.

Слични објави

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо

(Фото) Сопругата на Дарко Лазиќ се соблече во шестиот месец од бременоста! Го покажа стомакот во минијатурно бикини

Еспресо

Скандал во „Никогаш не е доцна“: Жика Јакшиќ ги фатил натпреварувачите во измама, веднаш ги дисквалификувал

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Минимално инвазивен ласерски третман на враснато влакно

еспресо

Драгана Мирковиќ испрати порака до ќерката на Цеца Ражнатовиќ: Пејачките со години не беа во добри односи

Еспресо

Јована Јеремиќ откри интимни детали од врската со Драган: Го бакнувам секој дел од неговото тело и тој моето

Еспресо
Се вчитува....