5.8 C
Скопје
14:43 - 3 декември, 2023

Збогум Ен Хеч, пријателите се простуваат од глумицата, имаше 53 години: „Рајот има нов ангел“

Почина Ен Хеч, актерката имаше 53 години. На 5 август доживе страшна сообраќајна несреќа, што ѝ предизвика мозочна смрт. Семејството одлучи да ги исклучи машините што ја одржуваа во живот.

Веста за смртта на Хеч дојде од семејството, а во следните минути ја потврдија различни меѓународни извори, меѓу кои и Гардијан. Истовремено пристигна и објавата за збогум на пријателката на актерката, Ненси Дејвис.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nancy Davis (@nancypeaceandlove)

Актерката изгубила контрола над автомобилот кога на 5 август удрила во куќа во населбата Мар Виста во Лос Анџелес. Возилото се запалило, и дел од куќата во која удрила.

Семејството ги исклучи машините што ја одржувале во живот и, според нејзината волја, ќе започне донирање на органи.

„Рајот има нов ангел. Мојата љубов, љубезна, забавна, симпатична и убава пријателка Ен Хеч отиде во рајот. Ќе ми недостига ужасно и ќе ги негувам сите убави спомени што ги споделивме. Ен секогаш беше најљубезната, најпромислената личност која секогаш го извлекуваше најдоброто од мене“, напиша нејзината пријателка Ненси Дејвис.

Остави два сина – дваесетгодишниот Хомер и тринаесетгодишниот Атлас.

 

Слични објави

(Видео) Марија Шерифовиќ: Мразам поделби, баба ми се молеше на Исус, а дедо ми беше муслиман

Еспресо

Британците реагираа на новите напади врз Кејт Мидлтон: „Колку повеќе Меган ја напаѓа Кејт, толку нејзината популарност сè повеќе расте“

Еспресо

„Целиот живот ми помина низ глава, не се плашев“: Калина Ковачевиќ ја опишува клиничката смрт и нејзината борба за живот

Еспресо

(Фото) Аца Пејовиќ е кум на Александра Пријовиќ, но не е само тој: Еве која кошаркарска ѕвезда ги венчаваше Прија и Филип

Еспресо

„Бев ограбен во Македонија, не ми ги оставија ни гаќите“: Дејан Милиќевиќ открива кои Македонки му помогнале, а на што не сака да се сети!

Еспресо

Астро прогноза за недела, 3 декември

Еспресо
Се вчитува....