8.8 C
Скопје
08:24 - 27 февруари, 2024

Зајачица на „Плејбој“ пронајдена мртва на 45 години: Семејството во шок, започната итна истрага

Моделот на „Плејбој“ и „Максим“, Масуими Макс е пронајдена мртва во својот дом во Лас Вегас. Таа имаше само 45 години.

На местото на настанот се појавила брза помош веднаш штом полицијата добила повик поврзан со трагичниот настан. Нема сомнеж дека се работи за насилна смрт, но истрагата секако е брзо започната. Причината за нејзината смрт сè уште не е позната, повеќе детали ќе бидат објавени во догледно време.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MⒶSUiMi ⋆ MⒶX (@masuimimax)

Бројни пријатели, колеги и членови на семејството се збогуваат со неа на социјалните мрежи споделувајќи нејзини снимки и фотографии.

Инаку, Масуими ја започна својата кариера во 2000 година и брзо се прослави. Како актерка, таа се појави во филм заедно со Семјуел Л. Џексон, Ајс Кјуб, Егзибит, исто така имаше улога во „Американски херој од зеленчук“ и „Битката на гигантите“.

Слични објави

Ана Севиќ проговори за работата: „Себеси постојано се критикувам“

еспресо

Астропрогноза за вторник, 27 февруари: Важни вести за Раковите, пари за Вагите

еспресо

Популарен рапер убиен во Амстердам: Го изрешетале на улица

еспресо

„Пукна тиквата“: Ана Николиќ е повторно сама, го остави дечкото

Еспресо

(Фото) Теодора Џехверовиќ продолжува да шокира: Се одлучи за нова тетоважа, а местото кое го одбрала е многу провокативно

Еспресо

(Фото) Семејна идила: Ќерката на Гоце Тодоровски го прослави роденденот со најблиските

Еспресо
Се вчитува....