12.8 C
Скопје
22:11 - 27 февруари, 2024

Хрватскиот претседател за Северина: Тој случај трае девет години, тоа дете веќе полуде

Хрватскиот претседател Зоран Милановиќ, по повод одбележувањето на Меѓународниот ден на образованието, го посети Факултетот за ветеринарна медицина на Универзитетот во Загреб и по тој повод даде изјава за медиумите.

Меѓу другото, тој се осврна и на пресудата на Врховниот суд за случајот со Северина Вучковиќ и старателството на нејзиниот син.

„Случајот ‘Северина’ трае веќе девет години. Тоа момче веќе доби бели влакна, веројатно полуде. Не знам какви се татко му и мајка му, но каде се судовите? Можеби нешто треба да се смени во Уставот. Тоа е сериозна тема“ изјави Милановиќ, пренесе „24 сата“.

Да потсетиме, хрватската пејачка Северина Вучковиќ минува низ повеќегодишна голгота во врска со старателството над нејзиниот син Александар. Пред три дена, Врховниот суд на Република Хрватска повторно ѝ го одзема поделеното старателство и целосно му го предаде на нејзиниот поранешен партнер Милан Поповиќ, кој е татко на детето.

Слични објави

(Видео) Гога Секулиќ го прослави роденденот на луксузна дестинација: Пејачката покажа какво изненадување ја дочекало во хотелот

Еспресо

„Ќе ти ја скратиме косата“: Српската пејачка била жртва на демнач и добивала застрашувачки закани на домашна адреса

Еспресо

„Нонстоп сум на инфузии“: Цеца проговори за здравствените проблеми со кои се соочила периодов

Еспресо

(Фото) Ова е вилата што Аца Лукас ѝ ја остави на Соња по разводот: Луксузот го одзема здивот

Еспресо

„Јас го добив детето, а тој доби стан“: Неда Украден ја отвори душата и се присети на разводот со поранешниот сопруг

Еспресо

(Видео) Зорица Брунцлик емотивно за зетот: Јас плачев наместо него

Еспресо
Се вчитува....