34.8 C
Скопје
18:49 - 22 јули, 2024

(Видео) Тамара Драгичевиќ излезе од болница: Петар Бенчина објави како изгледа актерката два дена по породувањето

Српската актерка Тамара Драгичевиќ, која на свет го донесе синот Борис, излезе од породилиштето и заедно со сопругот, актерот Петар Бенчина се огласи на социјалните мрежи. Таа покажа како го поминува времето со семејството два дена по породувањето.

Бенчина на својот инстаграм-профил објави видео на кое се гледа како тој и неговата сопруга која го роди третото дете, уживаат во зајдисонцето на нивната тераса, а во еден момент во кадар се појавува и нивниот постар син.

Пред Тамара да замине од породилиштето, актерот објави и фотографија од сопругата со синот од прозорецот на породилиштето, додека актерката објави видео на кое нејзиниот сопруг и мафта од паркинг.

Да потсетиме, Тамара Драгичевиќ и Петар Бенчина веќе имаат две деца, ќерката Сташа и синот Лазар, а својот трет син го нарекоа Борис.

Инаку, Тамара по вечерното излегување отишла во породилиште, а тоа го открил нејзиниот сопруг.

„Утрово околу четири и пол по излегувањето во град застанавме кај „Драгиша Мишовиќ“… Неверојатна си“, напиша пресреќниот сопруг и татко покрај фотографија од чекалната.

Слични објави

Бившиот на Цеца се омажи за мисица: Богдан и Јована се венчаа во тајност на свето место

Еспресо

(Видео) Шекил О’Нил и српскиот рапер направија хаос во Хрватска: Дресот на НБА ѕвездата ги воодушеви сите!

Еспресо

Никол Кидман даде редок коментар за Том Круз: „Живеевме во приколка, бевме многу блиски“

еспресо

Пет години од смртта на Дијана Милојковиќ: Нејзината натчовечка борба со тешката болест го сплоти Балканот

Еспресо

(Фото) Деми Мур ја покажа својата совршена линија во минијатурни бикини: „Авионка“ на 61 година

еспресо

(Фото) Џина Џиновиќ има нов дечко: Веќе не го крие и страсно се љуби со него пред сите

Еспресо
Се вчитува....