5.8 C
Скопје
21:58 - 6 декември, 2023

(Видео) Слушнете како звучи кога Тејлор Свифт го пее најголемиот хит на Александра Пријовиќ

Александра Пријовиќ моментално е една од најпознатите пејачки во регионот.

По големиот успех во Белград, Александра Пријовиќ распродаде дури пет арени во Загреб, а нејзиниот успех се уште е во центарот на вниманието на сите регионални медиуми. Некои ја поддржуваат, други не толку, но сепак факт е дека се уште се бараат билети за нејзините концерти.

Од друга страна Тејлор Свифт бележи неверојатен светски успех и влегува во историјата, па не е чудно што на некој му текнало да направои спој помеѓу двете пејачки.

Вирално видео создадено од вештачка интелигенција се прошири на ТикТок, на кое Тејлор Свифт пее еден од најголемите хитови на Александра Пријовиќ, а сега можете да го слушнете.

@fromiceonrice Taylor Swift- Zvuk Tisine (AI Cover) #taylorswift #aicover #zvuktisine #aleksandraprijovic #fyp #balkan #balkantiktok ♬ original sound – &lt3

„Ова е мојот фаворит од Тејлор Свифт“, „Конечно таа пее добра песна“, се пошегуваа корисниците на ТикТок.

Слични објави

Анџелина Џоли ја напушта глумата и заминува од „валканиот Холивуд“: Признава дека уште се опоравува од пеколниот развод

Еспресо

(Фото) Наташа Беквалац со новогодишна елка од подот до таванот: Целата блеска во злато

Еспресо

„Ме демне пред куќа“: Софија Вергара побара забрана за приближување на маж кој ја следи

Еспресо

Мишо Ковач излезе од болница, еве како се чувствува легендарниот пејач

Еспресо

Почина српската актерка Јелена Чворовиќ Пауновиќ, позната по улогите во „Среќни луѓе“ и „Семејно богатство“

Еспресо

Среќата ве следи: Три хороскопски знаци ќе се исполнат со радост до крајот на декември

Еспресо
Се вчитува....