12.8 C
Скопје
21:18 - 3 март, 2024

(Видео) Празнична магија во домот на Никола Роквиќ: Погледнете ја новогодишната елка на пејачот

Манекенката Бојана Баровиќ и пејачот Никола Роквиќ љубовта ја започнаа во реално шоу, а денес се во среќен брак имаат три деца и важат за еден од најубавите парови на јавната сцена во Србија.

Бојана и Никола живеат во дуплекс во Нов Белград, во еден од поновите блокови. Тиеа сакале да имаат свој двор, па се одлучиле за стан на приземје, каде создале вистински мал рај.

Дворот во кој го поминуваат поголемиот дел од времето во лето го уредиле за да биде пријатен, а во него имаат удобен мебел, вазни полни со цвеќиња во разни бои, па дури и игралиште. На своите малечки им изградија и кино на отворено, каде во летните месеци гледаат цртани.

Сега во својот дом создадоа вистинска празнична идила. Во видеото кое е објавено на социјалните мрежи, може да забележиме како Бојана и Никола ја китат елката со украси, а во целиот процес на украсување им помагаат и нивните деца.

Инаку, тие се запознале во реалното шоу „Преживеан“, каде и двајцата биле натпреварувачи, а како што велат веруваат дека тоа била нивната судбоносна средба.

– Верувам во судбински врски, малку сум фаталист во тој поглед. Кога продукцијата ги повика учесниците за првата селекција, јас воопшто не требаше да бидам во Србија, ниту пак бев во нашата земја во тоа време во изминатите седум години. Потоа се појави свадбата на мојот пријател, на која решив да присуствувам во последен момент. Продукцијата дозна дека сум таму, па ме повикаа. Имав работа во Лос Анџелес, па не бев сигурен дали ќе можам да одговорам, но сепак сè излезе што влегов. Добро е кажано дека не можете да го избегнете она што ви е предодредено. Во тој период воопшто не ми беше целта да се вратам во Србија, но – се испадна поинаку – изјави Бојана во една прилика.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bojana Barovic (@bojanabarovic)

Слични објави

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо

Достоинствено: Како Бресквица го прифати поразот на Беовизија

еспресо
Се вчитува....