25.8 C
Скопје
11:47 - 21 мај, 2024

(Видео+фото) Северина го прослави 52. роденден: Супер журка, танцувала на песна од Лепа Брена

Забавно било вчера во еден популарен загрепски ресторан каде регионалната ѕвезда Северина Вучковиќ го прославила својот 52 роденден.

Северина сподели на Инстаграм неколку фотографии од прославата на која ги собрала семејството и пријателите, а направила забава за паметење.

Северина за таа прилика облекла сребрен фустан со светки.

Се чини дека сите одлично се забавувале на роденденската прослава.

На социјалната мрежа Тик-ток се прошири видеото на кое Северина на прославата танцува на песната на Лепа Брена „Коловоѓа“.

 

@_severina_vuckovic 🥳 #severina #birthday #party #zagreb #fy #fyp #viral #viralvideo #fypシ ♬ original sound – Severina

Славеничката блескала во светкавиот сребрен фустан и не ја симнувала насмевката од лицето додека ги дувала свеќите на големата торта од малини.

Пејачката која зад себе има турбулентен период, на својот профил на Инстаграм ги сподели пораките кои ги добива од своите најблиски, а најголемо внимание привлекоа емотивните зборови на нејзиниот син и нејзината мајка.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

Слични објави

Харис Џиновиќ прозборе за новата девојка: „Питата е готова“

еспресо

Астропрогноза за вторник, 21 мај: За девиците иритација, за скорпиите несогласувања со саканите

еспресо

МакеДокс – Повик за Докуникулци 2024

еспресо

Згодна пејачка јавно му се додворува на Харис Џиновиќ: Еве што мисли тој за неа

еспресо

Среќлии на неделата: Три хороскопски знаци кои ќе имаат голема среќа до 26 мај

еспресо

„Ме посетува“: Кортни Кокс „разговара“ со покојниот Метју Пери

еспресо
Се вчитува....