Светски познат бенд објави проштална порака за своите обожаватели од Европа! (ФОТО)

По завршувањето со европската турнеја, светски позатиот хеви метал бенд „Мегадет“, кој е формиран во 1983 година, набргу по заминувањето на пејачот Дејв Мустејн од „Металика“, неодамна објави проштална порака до своите европски обожаватели, заблагодарувајќи им се на досегашната поддршка. 

Сакаме да им се заблагодариме на бендовите со кои свиревме, на нашата неверојатна екипа која ни помага да приредиме најдобра можна претстава на концертите. Благодраност до обезбедувањето и посебно до нашите „die hard“ обожаватели, кои патуваа далеку само за да не гледаат како свириме“, стои во соопштението на бендот.

„Одиме дома на краток одмор, ќе снимаме албум, а потоа ќе се подготвиме за летната турнеја. Набавете си влезници, не сакате да го пропуштите она што го испланиравме за вас!“, се додава во соопштението.

Првиот следен концерт „Мегадет“ ќе го одржи на 26-ти феверуари во „Даријен лејк перформинг артс“ центарот во Њујорк.

Бројни фанови се присетија на концертите на „Мегадет“ во своите градови во коментар на фотографијата која го објави бендот.

Слични објави

„Километри“ на Лозано украдена од косовски пејач – се натпреварувал на фестивал! (ВИДЕО)

Igor

Еве што се крие под мејкапот: Вака изгледа Селма Хаек без грам шминка! (ФОТО)

Igor

И ВО ДОБРО И ВО ЗЛО: Немаат скршена пара, но сепак ќе се венчаат повторно

Igor

Морам сама да ја мијам косата – Сузана Манчиќ во изолација сними видео со кое ја разлути јавноста (ВИДЕО)

Еспресо

ОТКАЖАН УШТЕ ЕДЕН КОНЦЕРТ: Влошено здравјето на Стинг

Igor

Според проценките на магазинот „Билборд“ МАКЕДОНИЈА МОЖЕ ДА ПОБЕДИ на Евровизија

Igor

Остави Коментар

18 − 12 =

Слични објави

Пласидо Доминго позитивен на коронавирусот: Кашлам и имам треска, ве молам бидете внимателни!

Еспресо

Ида Протугер Вељковиќ: Како кормилото на мојот живот го земав во сопствени раце

jasmina.kantardzieva

Ја памтите БИГ МАМА, толку многу ослабна што нејзиното тело изгледа перфектно (ФОТО)

Igor

Сораја го покажа дијамантскиот прстен од богатиот Русин (ВИДЕО)

Igor

Бен Афлек за Џенифер Лопез рекол дека е „вистинското нешто“ и открил дека се уште е во контакт со поранешната вереница

Еспресо

МИНИМАЛНО ПОКРИЕНА, А МАКСИМАЛНО СКАПА: Јелена Карлеуша во облека од 4.000 евра (ФОТО)

Igor