Славната манекенка Карли Клос трпела тортура од семејството на милијардерот поради верата!

Оваа прекрасна децојка висока 188 сантиметри е позната по својата љубовна приказна, која помина низ многу несогласувања и препреки.

Ангелот на Викторија Сикрет и славната манекенка Карли Клос, се појави на ревијата на прочуениот дизајнер Жан Пол Готје и заблеска на пистата. Оваа висока убавица освен по тоа што е една од најпознатите манекенки, позната е и по својата љубовна приказна со Џошуа Кушнер, со кој е во брак од 2018 година. Всушност, станува збор за братот на Џеред Кушнер, кој е сопруг на Иванка Трамп.

Profimedia

Тие двајца се во врска од 2012 година, а веридбата ја потврдија во 2018 година. Карли тогаш станала и Еврејка, а се венчале во октомври истата година. Иако никогаш немале никакви скандали, имале многу проблеми со семејството на Кушнер, кое не сакало да ја прифати Карли.

Милијардерското семејство манекенката го запознала после 6 години врска!

На Кушнерови им сметало тоа што Карли не е Еврејка и имале став дека не е доволно добра за нивниот син. Сепак, немале проблеми со Иванка Трамп, иако и таа дури накнадно преминала во еврејството.

Profimedia

„Иванка е друго, таа има Трампова крв. Таа учела на престижен факултет и е богата. Карли е од предградието и не е факултетски образована“, збореле родителите на Џошуа, кој ја бранел својата сакана.

Освен родителите, дури и братот Џеред бил против манекенката. Тие зборувале лошо за Карли и ја нарекувале со погрдни прекари. Зборувале дека таа е само „манекенка за долен веш“ и дека ќе им ја уништи лозата, па не ѝ дозволувале да доаѓа на семејните собирања. Сепак, овој пар на крајот се изборил за љубовта, а само тие знаат какви жртви морале да поднесат.

Profimedia

Слични објави

САКАЛА ДА МУ РОДИ ПЕТ ДЕЦА: За него велат дека е најголемата љубов на Карлеуша

Igor

Ќе ви застане крвта во вените! Првиот македонски хорор-спот, снимен според вистинска приказна! (ВИДЕО) (+18)

Igor

Евровизија 2019: ТАМАРА блесна и на втората проба (ФОТО)

Igor

Им се случува и на најдобрите: Амал Клуни се сопна пред папараците (ФОТО)

Igor

На свадбата на Вељко и Богдана невестинската торта ќе ја сечат со меч!

Igor

Во чии раце ќе заврши наследството на Кирк Дагас од 60 милиони долари?

Еспресо

Остави Коментар

9 − три =

Слични објави

КРИЕЛА ОД ЛЕПА БРЕНА: Неверство и драма во семејството Живојиновиќ

Igor

Опра Винфри за љубовната врска долга 34 години: Да се омажев за него нашата љубов немаше да успее!

Еспресо

Пеколно „жешки“ сцени на почетокот од новиот спот на Катарина Грујиќ: Го фатила момчето во неверство, па подготвува одмазда (ВИДЕО)

Еспресо

Филарета Атанасова, глумица: Обожавам што сум жена!

Еспресо

СИТЕ ДАМИ ОД СЕМЕЈСТВОТО ВЕРГАРА: Толку личат една на друга, а нивниот живот е бележан со голема трагедија (ФОТО)

Igor

Новите фотографии на Јелена и Новак Ѓоковиќ покажуваат во какви односи се и што прават кога никој не ги гледа! (ФОТО)

Васко Спасоски