Погледнете како изгледала Богдана Ражнатовиќ пред сите естетски операции! (ФОТО)

Откако пред неколку години започна да се забавува со Вељко Ражнатовиќ, Богдана Родиќ, неодамна Ражнатовиќ, се наоѓа во центарот на вниманието. Снаата на Цеца и претходно била присутна во медиумите, но како спортистка и тогаш изгледала поинаку.

Twitter/Facebook

Богдана во 2013 година била дел од јуниорската репрезентација на Србија која во Вуковар освоила бронзена медала на европското првенство. Во 2015 година со екипата Радивој Корач ја освоила титулата на првак на Србија во кошарка. Истата година Богдана со Корач била вицепрвак на Женската регионална лига и финалист на Купот Милан Цига Васојевиќ. За време на нејзината кошаркарска кариера имала 2 тешки повреди на коленото, но тоа не ја спречило да се врати како победник. Таа носела дрес со бројот 17. Сепак, покрај сите освоени титули и добри перспективи во кошарката, Богдана во 2015 година донела одлука повеќе да не се занимава со спортот.

Twitter/Facebook

Ја пратело глас дека е вредна и скромна и тогаш започнала да работи, што потврдила и нејзината мајка Даниела со тоа што кажала дека таа работи во канцеларијата на нејзиниот татко.

Меѓутоа, и покрај скромноста и вредните навики, таа не одолеала да не подлегне на естетските корекции. Судејќи според коментарите, многумина велат дека била поубава пред зафатите, па проценете и самите.

Twitter/Facebook

Слични објави

ИЗГЛЕДАШ ПОМЛАДО ОД НЕА: Ким доби брутални коментари на фотографија од Норт

Igor

Брз рецепт за плескавички од компири (РЕЦЕПТ)

Еспресо

Тамара Тодевска е прогласена за најдобар интернационален артист на фестивал во Албанија (ВИДЕО)

Слободен печат

„Black Sabbath“ почнаа турнеја со нов пејач, „Црвена Јабука“ објави двоен албум и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

Што точно се случува со мојата мајка? Синот на Бритни Спирс ќе ги раскаже нејзините тајни кога ќе стане популарен!

Еспресо

„Вистинска тигрица“ или „дегутантна“?: Карлеуша позира во хулахопки и долна облека (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

четири × оне =

Слични објави

Трикот на Клои Кардашијан за постигнување совршен задник! (ФОТО)

Еспресо

„Сакам да умрам ВЕДНАШ“: Мајка го сними своето дете за да ги покаже вистинските последици на булингот! (ВИДЕО)

Еспресо

Принцот Вилијам го шокираше медицинскиот персонал во Ирска со шегите на сметка на коронавирусот

Еспресо

ВРЕМЕТО НЕ МЕ ИЗЛЕЧИ: Анастасија зборува за Аркан, а еве што избрал за неа пред да биде убиен

Igor

ТАЈНАТА НОЌ КОГА МУ ПЕЕШЕ НА КЕНЕДИ Мерлин Монро носеше долг фустан, а под него… (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Елтон Џон го прекина концертот: Падна на клавирот и заплака! (ВИДЕО)

Еспресо