По само две недели врска, Лејди Гага се омажила во тајност

Откако пред неколку дена низ светот се прошири веста дека 33-годишната пејачка го очекува првото бебе со новиот партнер Мајкл Полански, New idea пишува дека пејачката го кажала судбоносното „да“.

Покрај тоа што е објавено дека Мајкл на пејачката и подарил прстен, медиумите нагласуваат дека парот одлучил да ја круниса својата љубов на скапоцената јахта само неколку часа по објавувањето на веридбата.

Веста ја потврдил извор близок на парот, кој открива дека на церемонијата уживале во шампањско, квиноја и пржен зеленчук.

„Мајкл ја побара Гага со 8-каратен дијамантски прстен. Иако се само 14 дена во врска, таа не се двоумеше да каже „да““, вели изворот.

Изворот отрива и дека се подготвени за бебе.

„Прашање на време е“, кратко рекол.

Лејди Гага и Мишел Полански сè уште не ја потврдија веста.

Слични објави

ПОЛНИ 6 ГОДИНИ: Кејт избра специјална егзотична локација за роденденот на Џорџ

Igor

Облечете го џемперчето од баба за да изгледате секси! Погледнете како да го направите тоа! (ФОТО)

Igor

Снуп Дог го слуша Шабан Шаулиќ во автомобил! Раперот се гледа дека ужива! (ВИДЕО)

Igor

Лицата родени во овој хороскопски знак НАЈТЕШКО ПРОСТУВААТ НЕВЕРСТВО

Igor

Сораја патува низ Европа и се фали со скап „Ролекс“ и бунди! ( ФОТО)

Васко Спасоски

Раперот упорен: Ќе дојде денот кога ќе бидам претседател на САД

Igor

Остави Коментар

два × 4 =

Слични објави

Зошто портокалите се продаваат во црвена, а лимоните во бела мрежичка?

Igor

Меланија Трамп брилира: Само една боја и две класични парчиња за целосно ефектен изглед (ФОТО)

Igor

Зорица Брунцлик не планира да ја промени својата автентична фризура, а има и добра причина зошто!

Слободен Печат

„Ојш? Ода ам, утре почвит Вевчански Карневал“! 24 часа пред почетокот на историскиот Вевчански Карневал

Васко Спасоски

Фотографија вредна злато: Малкумина знаат дека се ВРСНИЧКИ, а еве како изгледала нивната ПРВА СРЕДБА (ФОТО)

Igor

Еве зошто ја нарекуваат најзгодната жена во светот, Лима го запали Инстаграм (ФОТО)

Igor