11.8 C
Скопје
23:37 - 29 февруари, 2024

Откажан концертот на „Рибља чорба“ во Ниш поради здравствената состојба на Бора: Лекарите му забранија на легендарниот музичар

Легендарниот српски бенд „Рибља чорба“ нема да настапи утревечер во Ниш на плоштадот Кралот Милан, поради болеста на фронтменот Бора Ѓорѓевиќ, дознава српски „Курир“, на голема жалост на многубројните обожаватели кои долго се подготвуваа за ваков спектакл.

Во извинувањето на оваа жива легенда на рокенролот, се наведува дека докторот строго му забранил секаков напор, бидејќи боледува од тешко воспаление на белите дробови, така што настапот ќе му ја влоши здравствената состојба.

Претставниците на бендот на социјалните мрежи објавија дека лекарите му забраниле на Ѓорѓевиќ да патува и да се напрега поради тешкиот грип и проблемите со хронична, опструктивна болест на белите дробови

– Ќе ја победиме болеста и ќе се видиме во прва прилика – им порачал Бора на организаторите од градската структура на управата.

Тој и „Рибља чорба“ требаше да настапат од 20 часот утре во Ниш, а задутре и во Бор. Како што неофицијално се дознава, во тек се преговори со бендот „Ван Гог“, кој во секој свој настап во Ниш, а ги имаше неколку такви, покажувал впечатлива нота на професионализам и ѝ пружал одлична атмосфера на публиката.

Како што е најавено, за новогодишната ноќ во Ниш ќе настапат пејачите Виолета Вики Миљковиќ и Бобан Здравковиќ.

Слични објави

(Фото) Кој е новата љубов на Наоми: Од мултимилионерот од Саудиска Арабија носи скапоцен прстен

еспресо

Еден од најхармоничните парови: Тамара Драгичевиќ и Петар Бенчина го очекуваат третото дете

Еспресо

(Видео) „Не можам да ти кажам“: Објавена нова песна од Оливер Драгојевиќ шест години по неговата смрт

еспресо

Сенида нападната во Австрија: Излегол од од автомобил и почнал да ѝ удира шлаканици

Еспресо

Саша Поповиќ во шок поради тоа што Кеба го направи среде емисија: „Дали си ти нормален? Ова не сум го доживеал 20 години“

jasmina.kantardzieva

(Фото) Љубовта не згаснува: Лазар Ристовски во прегратки на 39 години помладата девојка

Еспресо
Се вчитува....