11.8 C
Скопје
22:27 - 23 април, 2024

Од каде му се парите на сопругот на Драгана Мирковиќ? Целиот имот ѝ го префрлил на пејачката, а бизнисот му цвета

Фолк-пејачката Драгана Мирковиќ викендов одржа два големи солистички концерти во белградска арена и прослави 40 години од својата кариера.

Познато е дека нејзиниот сопруг Тони Бијелиќ ѝ е голем поддржувач, па нема прашање дали бил со неа за време на големата хуманитарна турнеја на која таа тргна.

Драгана и Тони важат за еден од најкомпатибилните парови на регионалната сцена. Тие се венчаа во 1999 година и од тој брак имаат две деца, синот Марко и ќерката Мануела.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dragana Mirković (@dragana_mirkovic)

Тони е познат и како многу галантен господин, а на својата сакана ѝ го оставил во аманет сиот имот што го стекнал во Виена со напорна работа.

Инаку, и на екстремно млада возраст успеал да се втурне во друштвото на најголемите деловни имиња во Австрија.

Влегол во автомобилската индустрија, инвестирал во неа со години, а денес стана сопственик на „Мајбах“ (Majbah), компанија чии автомобили се со минимална вредност од 70.000 евра.

Тој со децении поседува и градежна компанија.

Слични објави

(Фото) Јелена Ѓоковиќ мами воздишки во Мадрид: Ќе ве заболи глава кога ќе дознаете колку чини накитот кој го носи!

Еспресо

„Не знам како ќе заврши ова“: Марија Шерифовиќ ја откри причината зошто ја нема во „Ѕвездите на Гранд“

Еспресо

(Видео) „Дува силен ветар, ама…“: Се огласи Никола Роквиќ од патот кон Грција

Еспресо

(Фото) Први фотографии на Раста од болница: Раперот задржан поради големи болки

еспресо

(Фото) Пријател објави приватна фотографија на Дарко Лазиќ и Катарина: Вака не сме ги виделе

Еспресо

Раста итно примен во болница

Еспресо
Се вчитува....