11.8 C
Скопје
23:08 - 23 април, 2024

Јелена Розга ја откри тајната на својот изглед: Сè е можно без операција

Јелена Розга (46) е една од најуспешните хрватски ѕвезди. Покрај нејзиниот талент за пеење, многумина се воодушевени од нејзиниот изглед бидејќи делува како да не старее.

Во разговор за телевизија „Блиц“, таа ја откри тајната на нејзиниот младешки изглед.

„Сè е можно без операција, без претерување. Ова е доказ дека сè е можно со добра грижа, со здрав живот, многу сон и што е можно помала иритација. Не ми е тешко да им одолеам на трендовите, кои се актуелни денес, затоа што знам што сакам“, истакна таа.

@blictvofficial Jelena Rozga se NE MENJA! ❤️👏🏻🤩 #blictelevizija #blictv ♬ original sound – Blic TV

Сега на интернет се појави шега за неа, која ја насмеа и самата пејачка.

„Јелена Розга е мистеријата на универзумот. Се колнам кога имав 12-13 години, таа беше 35-40 и жешка. Сега имам скоро 40, а таа сè уште е 35-40 и жешка“, напиша некој на Твитер, а објавата стана вирална.

Слични објави

(Фото) Јелена Ѓоковиќ мами воздишки во Мадрид: Ќе ве заболи глава кога ќе дознаете колку чини накитот кој го носи!

Еспресо

„Не знам како ќе заврши ова“: Марија Шерифовиќ ја откри причината зошто ја нема во „Ѕвездите на Гранд“

Еспресо

(Видео) „Дува силен ветар, ама…“: Се огласи Никола Роквиќ од патот кон Грција

Еспресо

(Фото) Први фотографии на Раста од болница: Раперот задржан поради големи болки

еспресо

(Фото) Пријател објави приватна фотографија на Дарко Лазиќ и Катарина: Вака не сме ги виделе

Еспресо

Раста итно примен во болница

Еспресо
Се вчитува....