23.8 C
Скопје
10:18 - 15 јуни, 2024

На овој посебен ден Вељко и Богдана ќе го крстат синот Исаија: Нова прослава во домот на Ражнатовиќ

Во куќата на српската пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ постојано се слави. Нејзината ќерка Анастасија Ражнатовиќ на 28 мај склучи граѓански брак со фудбалерот Немања Гудеља, а нејзиното семејство подготвува нова прослава.

Синот на Цеца, Вељко, и неговата сопруга Богдана неодамна добија трет син на кој му го дадоа името Исаија.

Малиот Исаија се роди на 14 мај годинава, а Вељко сега на Инстаграм откри кога ќе го крсти наследникот.

Имено, како што може да се заклучи од неговата објава на социјалните мрежи, свечениот чин ќе се одржи на 28 јуни годинава, Видовден.

Да потсетиме, Богдана го роди третиот син на 14 мај во приватно породилиште. Брачната двојка реши да ми даде библиско име. Имаат и два постари сина, Жељко и Крстан.

По повод раѓањето на малиот Исаија беше организирана прослава во вилата на Цеца на Дедиње.

На прославата, која траеше до доцните вечерни часови, присуствуваа бројни јавни личности, меѓу кои беше и кумата на Цеца Ражнатовиќ, Вики Миљковиќ.

Универзумот „дебело“ ќе ги награди: Голема среќа за три хороскопски знаци на почетокот на јуни

Слични објави

Откриена посебната врска на Кејт Мидлтон и кралицата Елизабета Втора

еспресо

(Фото) Ова е братот на Јована Јеремиќ кој вешто го крие: Тој ѝ е најголема поддршка

еспресо

Два хороскопски знаци овој викенд ќе добијат дарежлив подарок од универзумот

еспресо

Пријателите на Џенифер Лопез предвидуваат: Ќе го надмине разводот со Бен Афлек и ќе му се врати на Алекс Родригез!

еспресо

(Фото) Кејт Мидлтон се огласи пред утрешното јавно појавување: Терапијата оди добро, има лоши и добри денови

еспресо

(Фото) Павле и Ирина Камилоски му направија крштевка на синот Јосиф

Еспресо
Се вчитува....