9.7 C
Скопје
03:13 - 28 февруари, 2024

Милионски хонорари за дочекот на Стара-Нова година: Ацо Пејовиќ ќе се опари со 33.000 евра, а Горан Бреговиќ со дури 44.000 евра!

Доаѓа Стара – Нова година, која се слави ноќта меѓу 13 и 14 јануари, а многу градови низ Србија ја пречекуваат на организирани плоштади, па во Ниш за концертот ќе бидат одвоени повеќе од 17.000 евра, фолк пејачот Ацо Пејовиќ ќе добие повеќе од 30.000 од Сурдулица, но Чачак ќе даде најмногу пари.

Културниот центар Сурдулица организира концерт на пејачот Ацо Пејовиќ на Градскиот плоштад, а за таа цел издвои околу 33.000 евра, односно 3,88 милиони динари.

Концерт таа вечер ќе се одржи и во Чачак, за кој „Туристичката организација“ одвоила дури 44.000 евра. Градоначалникот Милун Тодоровиќ на почетокот на декември најави дека Горан Бреговиќ ќе ги забавува Чачанци ноќта меѓу 13 и 14 јануари.

Во паркот Свети Сава во Ниш ќе се одржи концерт за дочекот, за кој ќе бидат издвоени речиси 17.800 евра. Потоа концертот по повод Старата – Нова година ќе се одржи и во Лучани, иако ова ќе биде „поскромен“ настап, кој граѓаните ќе ги чини околу 6.400 евра, а ќе настапи пејачот Бане Мојсиловиќ. Тој ќе настапи пред Домот на културата во Лучани.

Концерт ќе се одржи и во Власотинац, за кој општината издвои речиси 4.000 евра. „Јужни вести“ објавија дека на платото пред Општината ќе настапи пејачката Вања Мијатовиќ, а покрај бесплатниот концерт граѓаните ќе можат да пијат и бесплатно варено вино.

 

Слични објави

(Видео) Гога Секулиќ го прослави роденденот на луксузна дестинација: Пејачката покажа какво изненадување ја дочекало во хотелот

Еспресо

„Ќе ти ја скратиме косата“: Српската пејачка била жртва на демнач и добивала застрашувачки закани на домашна адреса

Еспресо

„Нонстоп сум на инфузии“: Цеца проговори за здравствените проблеми со кои се соочила периодов

Еспресо

(Фото) Ова е вилата што Аца Лукас ѝ ја остави на Соња по разводот: Луксузот го одзема здивот

Еспресо

„Јас го добив детето, а тој доби стан“: Неда Украден ја отвори душата и се присети на разводот со поранешниот сопруг

Еспресо

(Видео) Зорица Брунцлик емотивно за зетот: Јас плачев наместо него

Еспресо
Се вчитува....