1.8 C
Скопје
03:45 - 21 февруари, 2024

Месечен трошок од 50.000 евра! Бака Прасе повторно шокираше, детално објасни на што троши толкава сума!

Српскиот јутјубер Богдан Илиќ, попознат како Бака Прасе, многу заработува од социјалните мрежи, рекламите и клиповите на Јутјуб. Навикнат е да живее „на висока нога“ и не крие колку пари троши.

Тој издвојува огромни суми за вечера во ресторани и за нарачка на храна.

Неодамна се всели во имот во елитниот дел на Белград кој вреди два милиони евра и има 300 квадратни метри. Тој на своите обожаватели го покажа секој агол од овој луксузен дом што го изнајмува. Неговите следбеници можеа да видат дека станот има огромна дневна соба, спа центар, теретана, џакузи, како и апартман за гости.

На социјалните мрежи се појави видео во кое Бака детално објаснува кои се неговите месечни трошоци. За 30 дена троши повеќе од 50.000 евра.

– Имам лизинг за БМВ, тоа се околу 3.500 евра месечно, имам кирија за стан и сите трошоци што одат со станот, тоа се околу 6.000, храната секој ден е од 300 до 500 евра, тоа го кажувам бидејќи ги канам сите за да не јадам сам, имам пари и можам да ги платам тие ручеци, не ми е проблем. Месечните трошоци за храна се 10.000 евра, знам дека е претерано, но јас така живеам, затоа што можам, крај на приказната. Моите месечни трошоци се над 50.000 евра месечно, луѓето можеби нема да веруваат, но тоа се гледа и од клиповите, можете да видите колку пари давам. Моите месечни трошоци се сурово, сурово големи – изјави Бака во едно од неговите видеа, кое се појави на интернет и ги шокираше сите.

Богдан неодамна изненади близок пријател и колега купувајќи автомобил од 50.000 евра за неговата свадба, додека неговата девојка Ања Благојевиќ се пофали со новогодишна елка од 1.500 евра.

„Поминав два дена украсувајќи ја оваа џиновска елка“, откри Ања.

Слични објави

Анабела и Луна за кавгата со Весна и Ѓоле Ѓогани: Нема потреба да се смириме, тие се големи моралисти

Еспресо

„Не ме прашувајте за Пријовиќ“: Хит одговор на градоначалникот на Сплит

еспресо

Адвокатката на Северина: Сега има чувство на олеснување, задоволна е

Еспресо

(Фото) Александра Пријовиќ со сопругот славеа до зори: Цигара во рацете, алкохол на масата

Еспресо

Неда Украден на работ на солзи: Пејачката се присети на својот голем хит кој има посебно значење за неа

Еспресо

„Сега одам до крај“, се огласи Северина: Судот ѝ го врати синот

Еспресо
Се вчитува....