23.8 C
Скопје
15:28 - 28 мај, 2024

Ава Карабатиќ доби повеќе гласови и од министерката за култура: Старлетата се огласи по изборите во Хрватска

Граѓаните на Хрватска избрираа нов состав на парламентот.

Старлетата и поранешна учесничка во реални шоуа Ава Карабатиќ се кандидираше за парламентарните избори во Хрватска, а според последните резултати освоила повеќе гласови од министерката за култура Нина Обуљен Коржинек.

Граѓаните го избираа новиот состав на парламентот, а како што пишуваат хрватските медиуми, Карабатиќ добила 464 гласа, а министерката за култура 364 гласа.

Ава ја претставила својата програма, па нагласила дека ќе се бори за легализација на проституцијата и марихуаната, воведување сексуално образование во училиштата, но и хемиска кастрација на силувачите на малолетни деца и на педофилите.

Ава, инаку, резултатите од изборите ги следела во Загреб.

– Да сме живи и здрави – изјавила Ава за хрватските медиуми, пренесува „24сата.хр“.

– Не сум разочарана, во ниту еден момент не се продадов или купив. Верувам дека работите сè уште можат да се променат, надежта последна умира – рекла Карабатиќ.

– Минатата година во ова време бев дома во алкохолизирана состојба. Ова е голем успех за мене и мојот мал тим од големи луѓе, би рекол Масимо – нагласила таа и им честитала на сите за резултатите.

Да потсетиме, Ава неодамна се кандидираше за парламентарни избори во Хрватска, а потоа доживеа многу непријатна ситуација.

Ава се огласи на социјалните мрежи тврдејќи дека некој ѝ подметнал видео за возрасни пред изборите и дека тоа не е таа, туку само девојка која личи на неа.

Слични објави

(Видео) Исплива снимка од средбата на Северина и Јелена Карлеуша: ЈК ја изигнорирала, ова никогаш нема да ѝ го прости!

Еспресо

„Нова тура, нова авантура“: Никола Роквиќ откри што прави по враќањето од Егина

Еспресо

(Фото) Дарко Лазиќ чека трето дете! Се појави фотографија, пејачот го гали трудничкиот стомак на сопругата

Еспресо

(Фото) Принцезата Шарлин од Монако конечно насмеана, Алберт ѝ плаќа: Ги покажа децата

еспресо

Лепа Лукиќ напиша тестамент: Еве кому го остава богатството, но под еден услов

еспресо

(Фото) Јелена Карлеуша во јавност, го спомна и Душко: Погледнете како изгледа среде разводната треска 

еспресо
Се вчитува....