10.8 C
Скопје
21:38 - 28 февруари, 2024

(Фото) Околу вратот ѓердан вреден колку стан во Белград! Сораја ужива во Дубаи, нејзиниот стајлинг чини десетици илјадници евра

Српската старлета Сораја Вучелиќ е позната по тоа што живее „на висока страна“, често посетува луксузни дестинации и купува брендирана гардероба. Старлетата не жали што потрошила пари на фустани, накит, чевли и чанти.

Сораја е активна на социјалните мрежи и редовно споделува со своите следбеници како го поминува слободното време.

Сораја во моментот се наоѓа во Дубаи, каде што ужива да го поминува времето со својот син. Посетува познати ресторани и хотели, а сега сподели фотографија од вечера во луксузен ресторан со прекрасен поглед.

Покрај погледот на познатиот Бурџ Калифа, на фотографијата сите го забележаа и накитот што го носи Сораја. Таа на себе има ѓердан кој вреди цело богатство.

Ѓерданот е со потпис на еден најпознатите светски луксузни брендови „Булгари“ и е многу скап. Неговата цена е неверојатни 80.000 евра, како што е наведено на официјалната веб-страница на добро познатиот бренд. За тие пари може да се купи стан во Белград.

Покрај скапоцениот ѓердан, Сораја стајлингот го комплетираше со големи обетки и скапа чанта со златна рачка.

Слични објави

(Видео) Јована Јеремиќ провоцира: Ги покажа градите и задникот додека вежбаше

Еспресо

(Фото) Огњен Амиџиќ не изгледа на себе: Водителот се појави со седа коса во емисија и ги шокираше гледачите

Еспресо

Покажа што значи добро да се омажиш: Ана Севиќ на снимањето на „Ѕвезде Гранда“ дојде со автомобил од 130 илјади евра

еспресо

Српска пејачка имала тежок живот: „Свирев на пазар за 300 денари“

Еспресо

Катарина Живковиќ се огласи по веста дека е бремена: Пејачката долго време сака да стане мајка

Еспресо

(Фото) Рада Манојловиќ има нов дечко: Снимена среде улица со мускулестиот љубовник

Еспресо
Се вчитува....