32.8 C
Скопје
19:49 - 22 јули, 2024

(Фото) Јелена Ѓоковиќ е кралица на стилот на Вимблдон: Облечена во најтренди палто оваа сезона го бодреше Новак

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се пласираше во четвртфиналето на Вимблдон, победувајќи го данскиот тенисер Холгер Руне во понеделникот вечерта. Поддршка на Ноле и овој пат од трибините му пружија сопругата Јелена и нивните деца – Стефан и Тара.

Јелена Ѓоковиќ од самиот почеток го почитува непишаниот кодекс на облекување на Вимблдон, а општо е познато дека ова е најпрестижниот и најстариот тениски турнир со изразена традиција.

Уште од првиот меч на Новак на овогодинешното натпреварување, имавме можност да ја видиме Јелена во елегантни, многу убави изданија, па така беше и на овој натпревар.

 


Убавата Јелена најчесто е верна на деловната елеганција, па повторно посегнала по тој проверен рецепт, додавајќи му ноншалантен печат со изборот на маицата.

Таа, имено, избрала префинети панталони во боја на шампањ и многу модернo краткo палто од твид, а овие две парчиња ги искомбинирала со обична памучна маица во бела боја, која внела малку лежерност во целиот стајлинг.

„Ѕвезда“ на стајлингот секако е палтото во црна боја со златни копчиња што го носи Јелена, а станува збор за тренди парче кое оваа пролет беше вистински хит. Палтата од твид се елегантни и женствени, лесно се вклопуваат и се носат во многу прилики – од утро до вечер. Инаку, ова парче го обожаваат и шпанската кралица Летиција и сопругата на Емануел Макрон, Брижит Макрон.

Ефективните златни обетки ја заокружиле оваа модна приказна, а Јелена се одлучила за нежна, дискретна шминка и едноставна фризура.

 

Слични објави

(Видео) Исплива интимна снимка од Јована Јеремиќ и нејзиниот партнер: Не можат да ги тргнат рацете еден од друг

Еспресо

Бившиот на Цеца се омажи за мисица: Богдан и Јована се венчаа во тајност на свето место

Еспресо

(Видео) Шекил О’Нил и српскиот рапер направија хаос во Хрватска: Дресот на НБА ѕвездата ги воодушеви сите!

Еспресо

Никол Кидман даде редок коментар за Том Круз: „Живеевме во приколка, бевме многу блиски“

еспресо

Пет години од смртта на Дијана Милојковиќ: Нејзината натчовечка борба со тешката болест го сплоти Балканот

Еспресо

(Фото) Деми Мур ја покажа својата совршена линија во минијатурни бикини: „Авионка“ на 61 година

еспресо
Се вчитува....