10.8 C
Скопје
01:30 - 15 април, 2024

(Фото) Цел Балкан зборуваше дека тој му е син на Здравко Чолиќ! „Скапо ќе плати, ќе барам алиментација за сите години“ 

Амир Казиќ Лео ја откри врската со Здравко Чолиќ за кој се шпекулираше дека му е татко!

Пејачот важеше за голем заводник на сцената во деведесеттите и дваесеттите години. Амир уште во 89-та година сите го споредуваа со големата балканска ѕвезда Здравко Чолиќ, а своевремено се шпекулираше и дека тој му е татко.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by A. K. LEO Official (@amir_kazic_leo)


Казиќ тоа веднаш го демантираше, но не криеше дека е импресиониран од поврзувањето со Чолиќ, бидејќи тој и денес е една од најголемите музички ѕвезди.

– Реков дека Чола скапо ќе плати за тоа, дека ќе барам алиментација за сите овие години. Да сум јас на негово место, би снимил дует, за да покажам дали навистина сме толку слични и визуелно и вокално или не. Чола е само 14 години постар од мене и не може да ми биде татко – изјави пред многу години за хрватските медиуми.

– Не разбирам зошто Чола молчи, а сите зборуваат за тоа. Јас да сум на негово место, би го прегрнал, би се сликал и луѓето ќе замолчат – рекол Амир Казиќ Лео.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by A. K. LEO Official (@amir_kazic_leo)

Инаку, иако во своите песни најмногу пее за невозвратена љубов, Амир повеќе од три децении е во среќен брак со сопругата Биба, која избегнува да се појавува.

Слични објави

„Нераскинлива судбинска врска“: Астролог ги анализира наталните карти на кралот Чарлс и кралицата Камила

еспресо

Ѓорѓе Давид се врати на местото на несреќата: Пејачот објави дека повторно заминува од Македонија

Еспресо

Почина српска пејачка по борба со ракот на 41 година: Во јануари ѝ рекле дека ѝ остануваат уште 6 месеци живот

Еспресо

(Фото) Хју Хефнер дебело платил за гробот до Мерилин Монро: „Жално е што ја искористи и нејзината смрт“

еспресо

(Видео) Карлеуша го крена на нозе Белград: Излезе да се забавува во тантела и гаќички со накит од 28.000 евра

Еспресо

(Фото) Без шминка, со несредена коса и пижами: Еве како изгледа Емина Јаховиќ додека прави доручек

Еспресо
Се вчитува....